Květen 2009

Báječný svět shopaholiků

8. května 2009 v 10:08 Filmy

Báječný svět shopaholiků

Plakát:

Originální název: Confessions of a Shopaholic

Rok výroby: 2009

Režie: P.J. Hogan

Popis filmu

Rebecca Bloomwood, žijící v obklopení luxusem a stylem současného New Yorku, je dívka, která se ráda baví a doopravdy skvěle umí nakupovat - možná až příliš dobře. Sní o tom, že bude pracovat v redakci svého oblíbeného módního časopisu, ale stále se není schopna dostatečně prosadit - až do chvíle, kdy ironií osudu získá místo fejetonistky ve finančnickém magazínu stejného vydavatelství. Zatímco se jí konečně její sny začínají plnit, musí se ze všech sil neuvěřitelnými způsoby snažit, aby ji její minulost nepřipravila o budoucnost.


Tvoje, moje a naše

8. května 2009 v 10:06 Filmy

Tvoje, moje a naše

Plakát:

Originální název: Yours, Mine and Ours

Žánr: Komedie, Rodinný, Romantický

Rok výroby: 2005

Režie: Raja Gosnell

Popis filmu

Dennis Quaid a Rene Russo se dokonale hodí pro tuto neodolatelnou komedii o svobodných rodičích, kteří se vezmou jenom proto, aby neočekávaně narazili na bandu domácích vandalů - na vlastní děti! Admirál Frank Beardsley (Quaid), vdovec s osmi dětmi drží kormidlo své rodiny pevně v rukou. Frankův spořádaný život však změní kurs poté, co si z náhlého podnětu vezme dávnou lásku ze školních let Helen (Russo), volnomyšlenkářskou módní návrhářku s deseti dětmi.


Pro diametrálně odlišné rodiny Franka a Helen je to souboj na první pohled. Děti proto přijmou společný plán - budou manželství sabotovat! Následuje děj, v němž žádné finty nejsou předem vyloučeny - domácí otevřený boj, který přináší komické momenty otřásající celým domem... a několik překvapení, která zahřejí u srdce.


Někdo to rád blond

8. května 2009 v 10:05 Filmy

Někdo to rád blond

Plakát:

Originální název: White Chicks
Žánr: Komedie, Kriminální
Rok výroby: 2004
Režie: Keenen Ivory Wayans

Popis

Co se stane, když dva nešikovní agenti FBI (Shawn Wayans, Marlon Wayans) se musí převléct za bohaté princezny a pokusí se proniknout do vyšší společnosti? Skandál! Šílené situace a nonstop zábava provází bratry, kteří se ze smolařů mění v mladé dívky ... s postavením! S filmem NĚKDO TO RÁD BLOND, plným dobré muziky, se budete od začátku do konce skutečně bavit!


Holky z naší školky

8. května 2009 v 10:03 Filmy

Holky z naší školky

Plakát:

Originální název: St. Trinian's

Žánr: Komedie

Rok výroby: 2007

Země: UK

Režie: Barnaby Thompson, Oliver Parker

Popis filmu

Chcete, aby z vaší dcery nevyrostla fňukna, která se při sebemenším problému sesype? Pošlete ji do školy St. Trinian's! Tam vládne anarchie a mladé slečny musí mít pořádně ostré lokty, aby přežily svérázné metody svých profesorů a ulítlé nápady spolužaček.


Jenže škola je právě před krachem, protože ředitelka tohoto podivného institutu si s ničím moc neláme hlavu, a to ani s upomínkami od banky, kterých už má pěknou hromádku. Takže je třeba vymyslet plán. Velmi chytrý plán, který škole vynese pořádný balík peněz. Co takhle ukrást obraz?


Hotel pro psy

8. května 2009 v 10:01 Filmy

Hotel pro psy

Plakát:

Originální název: Hotel for Dogs

Rok výroby: 2009

Popis filmu

Jak dlouho lze udržet v tajnosti, že máte psa? Dlouho ne, což si sourozenci Andi (Emma Roberts) a Bruce (Jake T. Austin) moc dobře uvědomují. Problém je o to aktuálnější, že se tihle sirotci dostali do spárů pěstounů, kteří zvířata přímo nenávidí. Výchozí situace pro filmovou adaptaci slavné stejnojmenné knížky nemohla být vyhrocenější.


Každodenní ilegální uspokojování základních potřeb jejich chlupatého přítele Pátka vystřídá mnohem ambicióznější plán, na jehož počátku stojí objev zpustošeného bývalého hotelu. Andi a Bruce na něj náhodou narazí na útěku před policisty a uvnitř objeví dva Pátkovy toulavé soukmenovce. Tehdy se v jejich hlavách zrodí šílený nápad poskytnout azyl všem opuštěným psům z blízkého i širokého okolí. Andi do projektu vloží smysl pro improvizaci a organizační talent, Bruce zase své technické schopnosti, které dokážou proměnit nepotřebné harampádí v užitečné nástroje, jež dokážou obyvatele psího hotelu bavit a hlavně krmit. Na pětihvězdičkový servis naštěstí nejsou sami.


Záhy se k nim přidají tři vrstevníci, které nadšení obou mladých hoteliérů zdravě nakazí. Jenže i když film žánrově spadá do kategorie moderní dobrodružné pohádky, nelze počítat s hladkým průběhem a tečkou ve stylu "a štěkali tu šťastně až do smrti". Velká kumulace psů rozličných ras totiž zvyšuje riziko odhalení téhle originální nelegální ubytovny, a i když si to děti snaží nepřipouštět, tuší, že se to jednoho krásného dne provalí. Poprask, který vyvolá objevení téhle nelegální ubytovny městskými úředníky, je ale ještě neskutečnější než samotný provoz hotelu pro psy.


Stejně neskutečné ovšem bylo samotné natáčení, protože navzdory možnosti využít bezbolestnou cestu počítačové animace jednotlivých psů, se tvůrci rozhodli obsadit do filmu domácí mazlíčky z masa a kostí. Před začátkem natáčení probíhal tvrdý šestnáctitýdenní výcvik, který měl vybrané němé tváře proměnit v pravé filmové hvězdy. Přesto natáčení neprobíhalo úplně hladce. "Občas se nám stalo, že psi úplně vypadli z role, což obzvlášť zamrzelo, když jsme byli sami se sebou spokojení.


V takovou chvíli jsme si museli připomínat, že to jsou "jenom" němé tváře," říká Emma Roberts, která je neteří slavné Julie a poděděný talent rozhodně nezapře. Producentem filmu je úspěšný komediální režisér Ivan Reitman (Krotitelé duchů, Dvojčata), který za hlavní přednost Hotelu pro psy považuje to, že dokáže zároveň rozesmát i rozplakat. "To umí jen dobré filmy," říká Reitman.


Do hlubiny

8. května 2009 v 9:59 Filmy

Do hlubiny

Plakát:

Originální název: Into the Blue

Žánr: Akční, Dobrodružný, Drama, Kriminální, Thriller

Rok výroby: 2005

Režie: John Stockwell

Popis filmu

Do hlubiny je film, u kterého okamžitě víte, na čem jste. Na obalu DVD se na vás smějí sympatičtí mladí herci z druhé hvězdné kategorie, Jessica Alba se promenáduje v těch snad vůbec nejmenších bikinách, Paul Walker vylepšil svoji muskulaturu a z jejich výrazů musí být každému jasné, že tohle bude akční podívaná, na kterou nikdy v životě nezapomenete. Bohužel zkušenost a fakt, že se film nedostal do našich kin, napovídá, že to možná nebude zas až tak úplně pravda.


A světe div se, není. Do hlubiny je totiž příkladem klasické rychlokvašky, která nemá za cíl nic jiného než vydělat peníze. Každý rok se objeví minimálně jeden takový film, který se snaží za málo peněz nabídnout průměrnou muziku a přitom doufá, že si v kinech neutrhne úplnou ostudu a ještě vydělá nějaký ten dolar. Do hlubiny je čistý průměr naprosto ve všech aspektech.


Hlavními hrdiny jsou horkokrevný potápěč Jared a jeho dívka Sam. Žijí kdesi na Bahamách, kde se Jared, permanentně bez práce, snaží opravit svoji rozpadající se loď a doufá v lepší časy. Sem přijíždí jejich kamarád Bryce a jeho dívka Amanda, aby si na ostrovech trochu užili. Při potápění kdesi na moři ale náhodou objeví vrak staré lodi plné zlata, a samozřejmě se rozhodnou ji vyzvednout. Na dně oceánu ale není jen potopený vrak, ale i letadlo plné drog, o které má zájem jejich původní majitel. Pokud tedy nevypnete svůj přehrávač po půl hodině, čeká vás nějaká ta akce, pár naštvaných žraloků, podmořské výbuchy, obojživelník Paul Walker - no prostě klasický naivní thriller se vším, co k tomu patří.


O scénáři se příliš rozepisovat nehodlám. Určitě už i ti méně bystří pochopili, že Do hlubiny je dražší béčko (a teď to myslím v tom horším slova smyslu), které se snaží tvářit jako levnější áčko. Příběh je plný klišé a pokud tohle nebude váš první akční film, nemá šanci překvapit. Je tu všechno, co v podobných filmech funguje, jen je toho míň a není to tak efektní. To by se ale dalo odpustit, kdyby byly alespoň trochu zajímavě napsané a zahrané postavy, které by daly zapomenout jednoduchosti a naivitě okolo běžícího děje, bohužel ani toho se nedočkáme. Jediným světlým bodem v hereckém obsazení je Paul Walker. Tenhle chlapík se už nějakou dobu snaží prokopat do áčkové akční ligy, ale bohužel mu to pořád nejde. Každopádně charisma se mu upřít nedá a jen díky němu je jinak totálně nezajímavá postava Jareda snesitelná. Bohužel Walker nemá důstojné spoluhráče. O Jessice Albě (Sam) a jejím herectví už toho bylo napsáno i řečeno víc než dost, ale její herecké schopnosti vás stejně nezajímají, takže rovnou odpovím ANO - jako sexy doplněk je pro film zcela ideální. Bohužel druhá herecká dvojice je na tom ještě mnohem hůř. Scott Caan není příliš dobrý herec, ale postavu bezcharakterního hajzlíka Bryce by nedokázal uhrát asi nikdo. Scenárista pravděpodobně spolykal pár nelegálních pilulí a díky tomu je Bryce naprosto neuvěřitelně šílená postava, která změní chování a charakter několikrát během filmu. Nejhůř je na tom ale Ashley Scott, která je prostě a jednoduše nepoužitelná.


Režie se ujal John Stockwell. Nevím, co vedlo producenty k tomu, aby akční film svěřili člověku, který za posledních patnáct let natočil jen dva filmy a ještě k tomu romantické. Asi za to může fakt, že jedním z těch filmů bylo i Osudové léto, na které si ale dnes sotva někdo vzpomene. V Osudovém létě bylo totiž taky moře, takže možná proto. Nechci Stockwella chválit, protože není nic víc než rutinér, kterých jsou v Hollywoodu mraky. Jako režisér většinou nevybočuje z průměru, akci stříhá zběsile a moc z ní vidět není a stále se snaží předstírat, že Do hlubiny je mnohem víc, než čím je ve skutečnosti. Ale díky nádherným podmořským záběrům se film vydržet dá. Takže Johne, díky za ně.


Do hlubiny je přesně ten typ filmu, jaký myslíte, že bude. Je hloupý, naivní, rádoby stylový. Bohužel je i nudný. Nebýt krásných podmořských záběrů a těch již několikrát zmíněných bikin Jessicy Alby, nevím, jaké by bylo hodnocení. Takhle je z toho akorát film, jakých v půjčovnách najdete desítky. Možná pokud stále navštěvujete základní školu a chystáte se na život dobrodruha a potenciálního milionáře, můžete si to tady omrknout, ale jinak nevím. Jděte radši ven, po čtyřech měsících slezl sníh, tak toho využijte a neztrácejte čas s filmy jako je Do hlubiny.


Královna ročníku

8. května 2009 v 9:57 Filmy

Královna ročníku

Plakát:

Originální název: Sydney White

Žánr: Komedie, Romantický

Rok výroby: 2007

Režie: Joe Nussbaum

Popis filmu

Se Sydney White je to trochu obráceně, než to to v Teenagerovských komediích bývá. Ona je ta, která nakonec skončí v objetí uhlazeného idola s IQ 300 (kterému v pokojíku jistě visí medaile z posledních pěti školních olympiád). Krom toho se ale nic nemění a tak ani od nováčka s tváří Amandy Bynes nemusíte čekat nadstandardní výkony.


Sydney sice prvních pár chvil do oné školní elity patří, ale než si sama uvědomí, že upsala duši blonďatým ďáblům, dostane kopačky za přespřílišné slušňáctví. Záchranu najde na tom nejnepravděpodobnějším místě - v klubovně až po strop nacpaná nerdy a geeky všeho druhu.


Asi si dovedete představit to pozdvižení, které v takovém domě dívka na prahu dveří způsobí. Netrvá ale dlouho a partička mladíků se vzchopí, aby v dramatickém finále pomohla Sydney porazit středoškolské zlo.


Mlhy Avalonu

8. května 2009 v 9:56 Filmy

Mlhy Avalonu

Plakát:

Originální název: The Mists of Avalon

Žánr: Drama, Fantasy

Rok výroby: 2001

Režie: Uli Edel

Popis filmu

Příběh krále Artuše z Camelotu má mnoho podob a tento příběh je jednou z nich. Vše začalo uprostřed divoké války, kdy do země rozdělené svárem stoupenců bohyně Avalonu a přívrženců křesťanství vtrhli sasští barbaři a bez milosti zabíjeli jedny i druhé. Bylo nutno najít silného vladaře, kterého by uznali jak stoupenci Avalonu, tak stoupenci Krista, krále, který by dokázal sjednotit zemi dřív, než ji ovládnou barbaři. To je důvod, proč se spojí Vivian, nejvyšší kněžka pohanské bohyně vládnoucí odnepaměti ostrovu, s kouzelníkem Merlinem a obrátí se na Igraine, vévodkyni z Cornwallu, která, jak bylo zjeveno, se má stát matkou vyvoleného krále.

Jeho otcem však nemá být její manžel Gorlois, ale muž se znamením draka, rytíř Uther, kterého jí Gorlois představí na zasedání rady a ten se také nakonec opravdu s pomocí intrik a kouzel stane otcem malého Artuše. Chlapec se i se svou starší nevlastní sestrou Morginou stane nejdůležitější postavou ve hře Vivian a Merlina. Ještě jako děti jsou odvedeni od rodičů a zatímco Vivian vychovává Morgiane jako svou nástupkyni, Merlin připravuje Artuše pro roli budoucího krále. Když je Morgiana o několik let později přijata mezi kněžky Bohyně, seznámí se se synem nejvyšší kněžky, rytířem Lancelotem, jenž přijel matku požádat o pomoc v boji proti Sasům, kteří opět vtrhli na ostrov, a později také s Guinever, dcerou krále Loedegranse, která byla předurčena stát se Artušovou ženou.

Po Utherově smrti se Artuš stane králem, když přísahá věrnost bohyni Avalonu a získá nejen podporu bohyně, ale i magický meč Excalibur, s jehož pomocí rozhodujícím způsobem zasáhne do bitvy proti Sasům a zvrátí její výsledek na stranu Britů. Při korunovaci slíbí věrnost Avalonu i Bohu a vezme si za ženu křesťanskou princeznu Guinever. Lid je nadšen a zdá se, že nastává nová éra. Do té však osudově zasáhne lidská zloba, když žárlivá Morgausa použije kouzla a prokleje Guinever, láska, když se do sebe zamilují Lancelot a Guinever a také intriky mocné Vivien.


Zpověď královny střední školy

8. května 2009 v 9:54 Filmy

Zpověď královny střední školy

Plakát:

Originální název: Confessions of a Teenage Drama Queen

Žánr: Komedie, Rodinný, Romantický

Rok výroby: 2004

Režie: Sara Sugarman

Popis filmu

Po bláznivé komedii Mezi námi děvčaty a romantickém snímku Deník princezny vám Studio Walt Disney Pictures přináší další skvělou komedii ZPOVĚĎ KRÁLOVNY STŘEDNÍ ŠKOLY s mladou hvězdou Lindsay Lohan v hlavní roli.


Lola (Lindsday Lohan) žije s rodiči v New Yorku a miluje jeho rušný život. Nečekaně se však musí s rodinou přestěhovat a vyměnit centrum veškerého dění za kulturní pustinu na předměstí v New Jersey. Její životní plány se začínají hroutit. Když ale něco opravdu chcete, dokážete překonat i největší překážky. A tak i Lola dělá všechno pro to, aby si splnila svůj sen a stala se opravdovou hvězdou! Nenechte si ujít příběh, který je nabitý skvělou hudbou, tancem i napětím...


Dvanáct do tuctu

8. května 2009 v 9:53 Filmy

Dvanáct do tuctu

Plakát:

Originální název: Cheaper by the Dozen

Žánr: Komedie, Rodinný

Rok výroby: 2003

Režie: Shawn Levy

Popis filmu

Rodinná komedie o početné rodině sportovního trenéra Toma Bakera, který je navzdory americkým rodinným statistikám, podle nichž na jednu rodinu připadá 1,87 dítěte, otcem 12 synů a dcer. Jeho žena Kate je nejen chápavou manželkou a milující matkou, která rutinně řeší každodenní chod domácnosti i radosti a strasti ratolestí, ale dokáže se i sama prosadit jako spisovatelka. Trable rodiny Bakerových začne, když Kate dostane dopis, že prestižní nakladatelství vydá její knihu a zve ji na promotion akci do New Yorku. Ve stejné době se hlavě rodiny Tomovi Bakerovi splní celoživotní sen - má trénovat univerzitní mužstvo a rodina se kvůli jeho zaměstnání musí přestěhovat, což se dětem velice nelíbí. Kate odjíždí na turné a Tom Baker je jediný, na kom je udržovat domácnost v chodu, řešit denní porci rodinných trablů a navíc se předvést v novém místě v tom nejlepším světle. Nezbývá, než se obrátit o pomoc k nejstarší dceři Noře, která už opustila rodinné hnízdo a odstěhovala se do Chicaga, aby žila vlastní samostatný život.


Snímek Dvanáct do tuctu patří mezi ty rodinné komedie, v nichž kromě situačního humoru vznikajícího z běžného každodenního života velké domácnosti, v níž žijí dospělí, malé i takřka dospělé děti, se klade důraz i na soudržnost a lásku, která pomáhá překlenout i těžká období, kterými musí čas od času projít každá rodina.


Dvanáct do tuctu 2

8. května 2009 v 9:52 Filmy

Dvanáct do tuctu 2

Plakát:

Originální název: Cheaper by the dozen 2

Žánr: Dobrodružný, Komedie, Rodinný

Rok výroby: 2005

Režie: Adam Shankman

Popis

Tom Baker (Steve Martin) a jeho žena Kate (Bonnie Hunt) vyrážejí společně se svými dětmi na nezapomenutelnou letní dovolenou. Ale vysněné prázdniny se brzy mění v zuřivé soupeření s ambiciózní a přehorlivou rodinou Tomova věčného rivala Jimmyho Murtaugha (Eugene Levy). Bakerovic děti v původní sestavě včetně Hilary Duff, Toma Wellinga a Piper Perabo jsou zárukou super zábavy v komedii pro celou rodinu!


Taková normální holka

8. května 2009 v 9:50 Filmy

Taková normální holka

Plakát:

Originální název: She's All That

Žánr: Komedie, Romantický

Rok výroby: 1999

Režie: Robert Iscove

Popis filmu

Teenagerská verze My Fair Lady v jihokalifornských kulisách. Barvitě a efektně vyprávěný film o dospívajících teenagerech - maturantech na americké střední škole, v níž hraje hlavní roli zakřiknutá dívka Lancy. Je jiná než její spolužačky připomínající živé barbie, protože je svá, svět se jí týká mnohem hlouběji a pro své okolí stejně starých vrstevníků je častým terčem posměchu. Snad i proto se stane objektem sázky o královnu maturitního plesu mezi Zackem, premiantem a frajerem maturitního ročníku, a jeho kamarádem Deanem, který je přesvědčen, že upjatá obrýlená Lancy nemá očividně šanci. Kdo se stane královnou maturitního plesu a kdo nakonec sázku vyhraje? O tom pojednává tato příjemná komedie ze studentského prostředí v Los Angeles, která Vás přesvědčí o tom, že láska a přátelství jsou důležitější, než všechny tituly světa.


Co ta holka chce

8. května 2009 v 9:49 Filmy

Co ta holka chce

Plakát:

Originální název: What A Girl Wants

Žánr: Dobrodružný, Komedie, Rodinný, Romantický

Rok výroby: 2003

Režie: Dennie Gordon

Popis filmu

V životě Daphne Reynoldsové (Amanda Bynes) je téměř všechno, co si mladá dívka může přát. Má skvělý životní styl, báječný vztah se svojí matkou a zářivě slibnou budoucnost. Jedinou slabou stránkou je absence otce, kterého nikdy nepoznala. Ale protože Daphne není jen snílek, rozhodne se otce najít. Koupí si letenku do Londýna a tam zjistí, že on je vysoce postavený politik, lord Henry Dashwood (Colin Firth), který před 17 lety prožil s její matkou bouřlivou romanci. Kromě lorda Henryho však v jeho rodině nikdo další nesdílí nadšení z náhlého příjezdu jeho nemanželské dcery. Věci se ještě víc zkomplikují, když se Daphne zamiluje do mladého hudebníka Iana a najednou se musí rozhodnout mezi dvěma světy. Buďto bude hodnou lordovou dceruškou a nebo nechá zvítězit lásku a stane se sama sebou …Letopisy Narnie: Princ Kaspian

8. května 2009 v 9:48 Filmy

Letopisy Narnie: Princ Kaspian

Rok výroby: 2008

Popis filmu

Skříň je pryč...Bílá čarodějnice je mrtvá...a Aslana už přes tisíc let nikdo neviděl. Petr, Zuzana, Edmund a Lucinka jsou vtaženi zpátky do Narnie, která se ale od té, kterou poznali, velice liší. Po bojištích obcházejí noví nepřátelé a narnijská stvoření se ocitají na pokraji vyhubení.


Rok po událostech z filmu Lev, čarodějnice a skříň se bývalí králové a královny Narnie ocitají v tajemné říši znovu a zjišťují, že zde uplynulo přes 1300 let. Během jejich nepřítomnosti se stal zlatý věk Narnie pouze legendou. Kouzelná mluvící zvířata jsou pro Telmaríny, lidskou rasu, vedenou nemilosrdným králem Mirazem, jen pohádkami.


Čtvero sourozenců bylo do Narnie přivoláno Kaspianem, mladým dědicem telmarínského trůnu, který bojuje se svým zlým strýcem Mirazem. S pomocí udatného trpaslíka Dýnila, odvážného mluvícího myšáka Rípčípa a podezřelého černého trpaslíka Nikabrika se vydávají na podivuhodnou cestu za záchranou magie v zemi a nastolením míru.


Film Princ Kaspian je natočen podle stejnojmenného druhého dílu sedmidílné ságy C. S. Lewise, souhrnně nazývané Letopisy Narnie.

Tenhle film jsem viděla a je super


Fantastická čtyřka

8. května 2009 v 9:45 Filmy

Fantastická čtyřka

Plakát:

Originální název: Fantastic Four

Rok výroby: 2005

Režie: Tim Story

Popis filmu

Vynálezce, astronaut a vědec Dr. Reed Richards (Ioan Gruffudd) stojí jen krůček od uskutečnění svého celoživotního snu - expedice do středu kosmické bouře. K Reedově kosmické výpravě se připojuje jeho nejlepší kamarád, astronaut Ben Grimm (Michael Chiklis), vedoucí genetického výzkumu a Reedova bývalá přítelkyně Sue Storm (Jessica Alba) a také její horkokrevný mladší bratr, pilot Johnny Storm (Chris Evans). S hlavním sponzorem celé výpravy, Victorem Von Doomem (Julian McMahon), za zády se vydávají na nejdůležitější expedici svého života.

Mise probíhá zdárně až do okamžiku, kdy Reed zjistí, že se mýlil v odhadu rychlosti blížící se bouře. Během několika minut je vesmírná stanice pohlcena mraky kosmické radiace, které způsobí závažné změny v genotypu všech členů posádky. Jejich DNA je nevratně pozměněna. a stejně tak jejich budoucnost.


Důsledky mutací se začnou projevovat brzy po návratu na rodnou planetu: Reed získá schopnost libovolně natahovat své tělo a jako vůdce celé skupiny získá přezdívku Mr. Fantastic. Sue - nyní Invisible Woman - se dokáže zneviditelnit a vytvářet pevná silová pole. Johnny se díky své schopnosti vzplanout a kdykoliv vzlétnout stane známým jako Human Torch. A Ben, jehož transformace je nejvíce šokující, se promění v nadlidsky silné monstrum s oranžovou kůží, která je tvrdá jako kámen - Thing.


Tyto genetické mutace se jim společnými silami podaří obrátit v obrovské přednosti. Rozhodnou se využít svých výjimečných schopností k tomu, aby překazili zlomyslné plány nyní také zmutovaného Dr. Dooma a ochránili obyvatele New Yorku před všemi dalšími nebezpečími, která by je mohla ohrozit.

Astronauti. Hrdinové. Celebrity. Pro celý svět jsou Fantastická čtyřka. Sobě navzájem jsou si rodinou.


Fantastická čtyřka je založena na nejdéle vydávaném komiksu z produkce nakladatelství Marvel, který v průběhu let zaslouženě získal pomyslný titul nejlepší komiks na světě. V poslední době se dočkalo filmových adaptací několik dalších komiksů Marvelu - za zmínku stojí především X-Men a Spider-Man.

V hlavní roli je Jessica Alba
Comeback o čem je

8. května 2009 v 9:43 Filmy

Comeback


Plakát:

Originální název: Comeback

Rok výroby: 2008


Popis filmu


Hrdinou seriálu je kdysi slavný discozpěvák TOMÁŠ PACOVSKÝ (Tomáš Matonoha), který kariéru pověsil na hřebík a pokouší se žít normální život coby majitel obchodu s deskami, což mu hatí svérázný bratr, metalista OZZÁK (Martin Dejdar). Ten jednak Tomášovou kariérou opovrhuje a jednak zásadně nesouhlasí s tím, že by něco tak úžasného, jako je hudba, mělo být předmětem kšeftu.


Tento Ozzákův postoj zásadně ovlivňuje jeho výkony v roli prodavače v obchodě. Uštěpačná dcera IVA (Kristýna Leichtová) a dvojice jejích svébytných vrstevníků ze sousedství - kamarádka Alexandra/SAŠA (Marie Doležalová) a její bratr, tak trochu pako, Alexandr/LEXA (Matouš Ruml) se svou matkou Simonou (Simona Babčáková), majitelkou hospody U Jezevce, Tomášovi též na vyrovnanosti nepřidávají. S příchodem nové síly do obchodu - MARCELKY (Dana Batulková) se zdá, že konečně dojde Tomáš klidového stavu. Opak je pravdou.


Comeback

8. května 2009 v 9:43 Filmy

Comeback

Plakát:

Originální název: Comeback

Rok výroby: 2008

Popis filmu

Hrdinou seriálu je kdysi slavný discozpěvák TOMÁŠ PACOVSKÝ (Tomáš Matonoha), který kariéru pověsil na hřebík a pokouší se žít normální život coby majitel obchodu s deskami, což mu hatí svérázný bratr, metalista OZZÁK (Martin Dejdar). Ten jednak Tomášovou kariérou opovrhuje a jednak zásadně nesouhlasí s tím, že by něco tak úžasného, jako je hudba, mělo být předmětem kšeftu.


Tento Ozzákův postoj zásadně ovlivňuje jeho výkony v roli prodavače v obchodě. Uštěpačná dcera IVA (Kristýna Leichtová) a dvojice jejích svébytných vrstevníků ze sousedství - kamarádka Alexandra/SAŠA (Marie Doležalová) a její bratr, tak trochu pako, Alexandr/LEXA (Matouš Ruml) se svou matkou Simonou (Simona Babčáková), majitelkou hospody U Jezevce, Tomášovi též na vyrovnanosti nepřidávají. S příchodem nové síly do obchodu - MARCELKY (Dana Batulková) se zdá, že konečně dojde Tomáš klidového stavu. Opak je pravdou.


Muzikál ze střední 3: Maturitní ročník

8. května 2009 v 9:42 Filmy

Muzikál ze střední 3: Maturitní ročník

Popis filmu

Díky mezinárodnímu castingu, kterého se zúčastnilo více než tisíc mladých herců z různých koutů USA, Kanady a Velké Británie, budou představeny tři mladé nastupující hvězdy muzikálové scény: Matt Prokop, Justin Martin a Jemma McKenzie-Brownová.

V připravovaném filmu Walt Disney Pictures "Muzikál ze střední 3", jehož podtitul v originále zní "Senior Years", byli herci obsazeni do rolí starších studentů říkajících si Wildcats.


Tři nové tváře

Trojice hvězdných nováčků rozšíří herecké obsazení předchozích dvou filmů, a tak se opět můžeme těšit na již známé tváře: Zac Efron, Vanessa Hudgensová, Ashley Tisdaleová, Lucas Grabeel, Corbin Bleu a Monique Colemanová. Natáčení zbrusu nového filmu začíná již koncem tohoto měsíce pod režijním vedením Kennyho Ortegy, jenž je podepsán pod oběma předchozími snímky pro Disney Channel.


Ortega k přípravám třetího filmu říká: "V báječném scénáři Petera Barsocchiniho přibyly tři nové postavy. Tak jsme zorganizovali masivní casting napříč severní Amerikou a Anglií, abychom našli ty správné mladé herce. A jsme si jisti, že s těmito talentovanými umělci přichází do našeho třetího filmu ze střední školy East High spousta humoru, překvapení, nová zápletka a skvělá muzikálová zábava. Jemma je jednou z mnoha mladých hereček, které jsme potkali v Londýně. Zapůsobila na nás svými pěveckými a tanečními výkony a navíc je ohromně bezprostřední a spontánní. Matt má úžasné osobní kouzlo a výrazný smysl pro humor. A Justin je osobnost se silným charismatem a k tomu je ještě skvělý komediální herec, který umí velmi dobře tančit."


První dva díly měly celosvětový úspěch

"Muzikál ze střední" měl na americkém televizním kanálu Disney Channel premiéru v lednu 2006 a rázem se stal nejsledovanějším filmem této stanice. Celosvětově se krátce nato zařadil mezi divácké hity, když byl odvysílán dalšími 27 televizními stanicemi. Dohromady jej vidělo na 250 milionů diváků ve více než 20 jazykových verzích a ve 100 zemích světa včetně Čínské lidové republiky. Soundtrack k filmu dosáhl v roce 2006 na první příčku americké hitparády a ve stejném roce se stal nejprodávanějším televizním filmem na DVD.


Druhý a právě připravovaný třetí film tedy navazují na mimořádně populární dílo příznivě přijaté nejen diváky, ale i kritiky. Film má na svém kontě mimo jiné dvě ceny Emmy, DGA Award (Directors Guild of America), cenu prestižního hudebního časopisu Billboard a byl nominován na Americké hudební ceny.


"Muzikál ze střední 3" nám ukazuje studentské "mazáky" Troye a Gabriellu v okamžiku, kdy se vyrovnávají s faktem, že se jejich cesty rozejdou, protože každý z nich směřuje na jinou univerzitu. S ostatními spolužáky se rozhodnou, že nastudují propracovaný muzikál, ve kterém se pokusí zobrazit všechny své dosavadní zkušenosti, své touhy a zároveň obavy ze změn, jež budoucnost přináší. Se skvělou muzikou a úžasnými tanečními čísly, která maximálně využijí potenciál velkého formátu filmového plátna, bude tento film pro mladé publikum skvělou zábavou s elektrizující energií.


Muzikál ze střední 2

8. května 2009 v 9:40 Filmy

Muzikál ze střední 2

Plakát:

Originální název: High School Musical 2

Žánr: Drama, Komedie, Muzikál, Rodinný, Romantický

Rok výroby: 2007

Režie: Kenny Ortega

Popis filmu

Láska Gabrielly a Troye trvá i o prázdninách, kdy si s partou spolužáků přivydělávají v místním klubu který vlastní rodiče Sharpay a Ryana. Jejich společnou vášní je muzika, a tak není divu, že se přihlásí do pěvecké soutěže, kterou jim bude komplikovat hádka kvůli Sharpay. Gabrielle se nelíbí že Sharpay koketuje s Troyem a on se nechá ovládat. Gabriella se s Troyem na chvíli odloučí a Troy se pohádá se svým týmem Wildcats.


Troy řekne Sharpey co opravdu chce. Sharpay je uplně zaskočena protože toto nečekla. Tento rozhovor slyšela Kelsi a řekne to Chadovi a ryanovi který se stal jedn z týmu Wildcats. Troy bude za Tygrama a omluví sem jim a ryan mu domluví aby spíval se Sharpay v soutěži a Try to příme. Místo Sharpey bude zpívat Gabriella a zase se dají s Troyem dohromady. A vše skončila jak má. Troy je zase s Gabriellou a má zpátky i svůj tým Wildcats.


Muzikál ze střední

8. května 2009 v 9:39 Filmy

Muzikál ze střední

Plakát:

Originální název: High School Musical

Žánr: Drama, Komedie, Muzikál, Rodinný, Romantický

Rok výroby: 2006

Režie: Kenny Ortega

Popis filmu

High School Musical je americký "udělaný-pro televizi" hudební film, publikovaný a distributovaný Disney. Byl vydán 20.1.2006.


Film byl jeden z nejúspěšnějších na Disney Channel Original Movies, publikovaný s pokračováním a delimitací potvrzení a soundtrackem, který byl komerčně nejúspěšnějším albem roku 2006.


High School Musical je příběh dvou středoškoláků: Troye Boltona, kapitána basketballového družstva a Gabrielly Montézové, právě přistěhované, stydlivé studentky, která vyniká v matematice a vědě. Společně se účastní školního muzikálu. Navzdory ostatních studentů, kteří se snaží překazit jejich sny, Troy a Gabriella dále přetrvávají a povzbuzují ostatní okolo. Nakonec Troy a Gabriella vyhrají hlavní role v muzikálu i přes intriky Sharpay a Ryana.