Listopad 2008

Hannah Montana

28. listopadu 2008 v 17:49 Hudba
Plakát
Originální název: Hannah Montana
Žánr: Hudební, Komedie, Rodinný
Rok výroby: 2006

Dlouhý popis filmu

Hannah Montana je rodinný zábavný seriál, který vypráví o 14leté dívce jménem Miley Stewart. Miley je normální holka, která tráví čas školou, učením, s kamarády a doma. Večer se ale promění v velmi populární zpěvačku zvanou Hannah Montana. O tomto jejím tajemství ví jen Jackson, její táta a její rodina, ale Miley zjistí, že toto tajemství nelze utajit, takže ho řekne své nejlepší kamarádce Lilly a kamarádovi Oliverovi. U tohodle seriálu se určitě hodně zasmějete, a přivítají ho rozhodně lidi, kteří mají rádi vtipné příběhy dospívajících kluků a holek...

Chad Michael Murray

28. listopadu 2008 v 17:46 Herci
Povolání: Herec
Věk: 27
Datum narození: 24. 08. 1981
Místo narození: Buffalo, New York, USA
Znamení: Panna

Životopis

Chad začal svou hereckou kariéru rolí Tristana DuGreye v seriálu Gilmorova děvčata. Na podzim 2001 se mu podařilo získat také roli Charlieho Todda ve velmi populárním seriálu Dawsonův svět.

Na televizní obrazovce si zahrál i ve filmech Aftermath a The Lone Wolf, ve vedlejších rolích se pak objevil v seriálech CSI: Crime Scene Investigation, Diagnóza: Vražda, Murphy's Dozen a No Ordinary Girl. Herecky se podílel se také na dokumentu The Making of A Film Star. V současné době natáčí film The Cinderella Story a seriál One Tree Hill.

Chad Michael Murray se narodil 24.9.1981 ve znamení vah. Má jednu sestru Shannon a čtyři bratry: Nicka, Rexe, Tylera a Brandona. V sedmnácti letech vyhrál stipendum modelingové agentury v Bufallu. Krátce nato dostal svou první filmovou roli, hrál v seriálu Gilmorova děvčata.

V roce 2001 se zahrál Charlliho Todda v seriálu Dawsonův svět.Chad se samozřejmě dostal i na stříbrné plátno,zahrál si v komedii Mezi námi děvčaty s Jamie L. Curtis a s Lindsay Lohan, dále v Moderní popelce s Hilary Duff a naposledy v úspěšném hororu Dům voskových figurín s Elishou Cuthbert a Jaredem Paladecki.

Nyní je hvězdou serálu One Three Hil, který běží v Americe. Rád sportuje, nejradši má rád fotbal a basketbal. Angažuje se v charitativních záležitostech a bojuje proti drogám!Ale nemilá zpráva je, že je zadaný, 16.4. 2005 se oženil v Santa Monice s přítelkyní Sophií Bush ale bohužel ji o 5 měsíců později opustil kvůli jiné dívce

Johny Depp

28. listopadu 2008 v 17:44 Herci
Povolání: Herec
Věk: 45
Datum narození: 9. 06. 1963
Místo narození: Owensboro, Kentucky, USA
Znamení: Blíženci

Životopis

Johnny Depp, jeho plné jméno je John Christopher Depp II. Má tři starší sourozence, sestru Christie Dembrowski, která pracuje jako jeho osobní manažerka, sestru Debbie a bratra Dannyho Deppa, který se živí psaním scénářů. Jeho máma Betty Sue pracovala jako číšnice a otec John musel jako inženýr cestovat za prací, takže rodina opustila Johnnyho rodné Kentucky a vydala se na cesty. Stěhovali se tak často, že si ani nevybavuje, kde všude bydlel. Rodiče měli navíc výbušný vztah. Před tím vším se snažil utéct, takže propadl drogám. Ve dvanácti dostal Johnny kytaru, aby svůj volný čas věnoval něčemu lepšímu, než byli drogy. Když mu bylo patnáct, rodiče se rozvedli.

Johnny Depp se školou skoncoval v 16 letech, a rozhodl věnovat hudební kariéře. Založil kapelu The Kids a vydal se s ní do Los Angeles. Jenže nakonec bylo všechno jinak: potkal svoji ženu Lori Allisonovou s níž se ve svých dvaceti letech oženil. Manželství sice vydrželo s bídou dva roky (rozvedli se v roce 1985), ale Lori filmová maskérka seznámila svého muže s Nicolasem Cagem. Ten jej vzal na schůzku se svým agentem a z Johnnyho se tak stal herec. Johnnyho první film byla "Noční můra v Elm Street/A Nightmare on Elm Street". Roli dostal díky náhodě - režisér filmu se zeptal své dcery, koho by do oné role obsadila a ta si vybrala Johnnyho. Co se týče Johnnyho kapely The Kids, tak jsou stále úspěšní a občas uspořádají koncert i dnes.

Další role, kterou nejprve nechtěl byla role Toma Hansona v seriálu "21 Jump Street". Z Johnnyho se díky postavě detektiva Hansona okamžitě stala hvězda. Další role následovaly velmi rychle. Filmy Střihoruký Edward, Co žere Gillberta Grapea, Ed Wood či Donnie Brasco jen potvrdily jeho talent a za tři z nich získal nominace na Zlatý Glóbus ("Střihoruký Edward/Edward Scissorhands", "Benny and Joon", "Ed Wood").

Během natáčení Střihorukého Edwarda poznal i svou lásku herečku Winonu Ryderovou. Zamiloval se tak, že si nechal na ruku vytetovat "Winona forever" (Winona navždy). Po třech letech, ale přišel rozchod, a tak i změna "Wino forever" (opilec navždy). Johnny chodil i s Kate Moss i když spíš střídavě. Ve 20 letech se oženil s filmovou maskérkou Lori Anne Allyson, ale o dva roky později se rozvedli. Také nějakou dobu žil s Jeniffer Grey.

Měl problémy s drogami, ale všechno vyvrcholilo tím, když se herec River Phoenix v roce 1994 předávkoval heroinem přímo před Jonnyho klubem Viper´s Room v Los Angeles. To ho naprosto odradilo a rozhodl se přestat.

V roce 1996 měl svůj režijní debut ("The Brave") a v roce 1999 se stal spoluvlastníkem francouzské restaurace "Man Ray".

Dne 27. 5. 1999 se mu v 8:25 večer v americké nemocnici nedaleko Paříže narodila jeho a Vanessina dcera Lily-Rose Melody Depp. Jeho přítelkyně je francouzská herečka a zpěvačka Vanessa Paradisová. Vanessa Paradis je ve Francii velmi oblíbená, vydala mnoho alb a zatím poslední je album Divinidylle (2007), za které doslata několik cen . S Johnnym Deppem žije od roku 1998 a jsou poklánáni za nejzamilovanější pár Hollywoodu. S Vanessou žije Johnny ve Francii, i když mají i domy v Los Angeles, v Londýně, spoluvlastní restauraci v Paříži a vlastní ostrov v Karibiku. Když byly jejich dcerce Lily 3 roky, tak se jejich rodina rozrostla o dalšího člena. 9. dubna 2002 se jim v 1:30 v noci narodil syn, který se jmenuje po svém otci, tedy John Christopher Depp III, ale říkají mu Jack. Obě jména svých dětí si nechal Johnny vytetovat na tělo, nápis : "Lily-Rose" má vytetovaný na hrudi u srdce a: "Jack" má na levé ruce pod letícím vrabčákem (vzpomínka na Piráty z Karibiku). V roce 2001 se objevil ve snímku Z pekla v němž si zahrál policejního komisaře Freda Abberlina, odhalujícího podivné souvislosti v příběhu Jacka rozparovače.

S režisérem Timem Burtonem spolupracoval kromě filmů Střihoruký Edward a Ed Wood také v roce 2005 když se objevil v jeho diváckém hitu Karlík a továrna na čokoládu nebo když propůjčil svůj hlas postavě Viktora v animovaném horrorovém příběhu Mrtvá nevěsta Tima Burtona.

Johnny Depp získal nominaci na Oscara, Zlatý globus, cenu Screen Actor's Guild a nominaci na televizní cenu BAFTA za roli J. M. Barrieho ve filmu režiséra Marca Fostera Hledání Země nezemě (2004), kde hrál s Kate Winslet a Freddie Highmorem. Depp také získal nominaci na Oscara, BAFTA a Screen Actor's Guild za roli kapitána Jacka Sparrowa v akčním dobrodružství Piráti z Karibiku: Prokletí Černé perly (2001). Roku 2006 se opět objevil v roli Jacka Sparrowa ve snímku Piráti z Karibiku: Truhla mrtvého muže V roce 2007 se objevil v posledním díle Pirátů z Karibiku - Piráti z Karibiku: Na konci svět

Další jeho snímkem je Libertine (2004) od Laurence Dunmorea, kde si zahrál básníka ze 17. století se slabostí pro ženy. Jeho hereckými partnery mu jsou John Malkovich a Samantha Morton. Z dalších jeho filmů jmenujme např.Tajemné okno Davida Koeppa nebo Tenkrát v Mexiku od Roberta Rodrigueze. Velmi úspěšný byl i Johnnyho další film: Sweeney Todd: Ďábelský holič z Fleet Street, za ketrý byl nominován na Oscara a získal Zlatý Globus. Film režíroval Tim Burton, a co se týče spolupráce Tima a Johnnyho, tak kromě toho, že je pojí dlouholeté přátelství, spolu natočili už šest filmů a točí další. Johnnyho další filmy jsou Public Enemies (2009) a Alenka v říši divů (2010).

Zajímavost:
Na levé ruce má osm jizev, protože řezáním do vlastního těla si zaznamenává různé životní události.

Ed Harris

28. listopadu 2008 v 17:43 Herci
Ed Harris se narodil v roce 1950 v New Jersey jako Edward Allen Harris. Hrál napr. ve filmu Buffalo Soldiers (2001) a také ve filmu Radio (2003) spolu s Cuba Goodingem Jr. a byl nominován na Oscara, na Zlatý globus a cenu BAFTA za vynikající ztvárnění muže umírajícího na AIDS v dramatu Stephena Daldryho Hodiny, kde hrál vedle Meryl Streep. Byl také nominován na cenu Akademie za film Pollock, což byl jeho úspěšný režisérský debut, ve kterém hrál průkopnického abstraktního malíře.

Za výkon ve filmu Stepmom v roce 1998 dostal cenu National Board of Review za nejlepší herecký výkon ve vedlejší roli. Za roli ve filmu The Truman Show dostal tutéž cenu a současně cenu Golden Globe a nominaci na Oscara. Ve filmu Rona Howarda Apollo 13 ztvárnil Geneho Kranze a to mu vyneslo cenu Screen Actors Guild za nejlepší výkon ve vedlejší roli a současně nominace na Oscara a Golden Globe. K jeho dalším filmům patří A Beautiful Mind, Enemy At the Gates, The Third Miracle, The Rock, Knightriders, The Right Stuff, The Firm, Just Cause, Places in the Heart, Glengarry Glen Ross, State of Grace, The Abyss, Jacknife, To Kill a Priest, Walker, Sweet Dreams, Alamo Bay, A Flash of Green a Under Fire.

V roce 2005 se objevil napr. v roli tajemného a nebezpečného
muže Carla Fogatyho ve filmu režiséra Davida Cronenberga, Dějiny násilí.

V divadle Harris debutoval ve hře Sama Sheparda Fool for Love za což dostal v roce 1983 cenu Obie. Za svůj debut na Broadway ve hře
Precious Sons George Furtha byl nominován na cenu Tony a cenu Drama Desk.

Harris získal dvě ceny Los Angeles Theatre Critics Association - první za hru Prairie Avenue a druhou za Scar. K jeho dalším vystoupením v divadlech v Los Angeles patří hry A Streetcar Named Desire, The Grapes of Wrath, Hamlet and Sweet Bird of Youth.

Christopher Richard Stringini

28. listopadu 2008 v 17:42 Herci
Christopher Richard Stringini se narodil 28.11.1988 v Chicagu a byl vydán jeho biologickými rodiči bezprostředně k přijetí. O čtyři dny později Kathy a Robert Stringini, přijali malé dítě. Náboženský manželský pár už adoptoval dítě předtím kluka jménem Bobby. Obě děti byly vzdělané jako Křesťan k hodnotám humanistic.Richie dostal moc hodné a starostlivé rodiče. když měl 4 dny byl adoptavaný a teď jsou jeho rodiče Robert a Kethy a zaroveň dostal strašího bratra Bobba, kterého také adoptovaly. Jeho matka Kathyleen Stringini je moc milá a přátelská osoba.

Kethy je hospodině a starala se o Richieho a jeho kolegy ze skupiny, když ještě bydleli v jejich bytě
WG-Berlíně. Karthy žije zároveň se svým manželem a otcem Richieho Robertem F. Stringinim v rodinném domě
v Wheaton/Illinois.Jeho otec Robert F. Stringini je velmi uznávaným advokátem v Wheatonu, který nikdy nechtěl, aby se Richie dostal do show byznisu. Byl povinen se učit a stát se advokátem jako jeho otec. Ale to nikdy nebyl pro Richieho problém, protože jeho máma ho podporovala už od dětství: jezdila sním několik kilometrů daleko, aby udělal castingy modela a herce.Jeho bratr Bob Stringini, nazývaný Bobby, studuje na Akademii v Západním Chicagu a stále bydlí v domě svých rodičů.

Richie má velmi dobrý vztah se svým starším bratrem, když přijede domů má na něj vždycky spoustu času.Richieho rodiče vychovali oba adptované syny jako křesťany. Richie nikdy nechce poznat své pravé rodiče, protože lepší než ty co má teď si neumí ani představit. Děkuje za to, že Kathy a Robert si ho vzali do péče, děkuje je za to, že Kathy a Robert žijí a říká "Bez vás bych nebyl to co jsem teď, děkuju vám za to, že jste mě adoptovali a za to, že jste"Jeho biologická matka není známá,kromě toho že žije v Polsku.Richie našel svůj skrytý talent a to se předvádět k obecenstvu. Tak se zapojil, například, už ve věku čtyř let hrál v reklamách
a také měl už některý modelní zážitky.

Ve 13-ti letech navštívil střední školu Edisona. Toto bylo proti jeho vůli a vedlo to k některým konfliktům rodiny, ale tyto diskuze dělaly Richieho jen silným. Ve skutečnosti školní cesta k střední škole Edisona byla pro něj jedna jediná noční můra, byl obtěžován a nespokojený. Ale už po jednom roku mohl znovu změnit školu.Už dávno se Richie chtěl stát Hollywoodovým herecem. Richie také k tomu byl dost blízko. Tak se zúčastnil, například, amerického krátkého filmu "Rule number one" nebo hrané role v anti-omámit filmy pro americké školy. Navíc,navštívil svojí matku Kathy na letní dovolené na dva. Jak všichni vědí: Jedna přehlídka obsazení byla velký úspěch: "Big in America"! "

Opravdu,jsem měl dost těžké už lekce dříve, ale to sem opravdu nečekal že budu zpívat v Boybandu", říká Richie.Jen ve věku 16-ti let to je jisté, že Richie Stringini bude stabilní člen boybandu US5. Problémy pro důvody ve škole nevznikaly, při této příležitosti, protože Richie se učil pylně a dělal to tak skutečně, dokončil jeho studia dva roky dříve.

Richie je velmi optimistická šťastná osoba.Nicméně, jeho nejhorší momenty byli, když skočil jako dítě spolu s kamarádem do icebound jezera a vloupal se tam. Kdybymu přítel nepomohl včas tak by Richie mohl být mrtví,protože trpí astmatem.Naštěstí se to,ale nestalo a teď už je Richie šťastný v nejpopulárnějším boybandu součastnosti.

Akita inu

17. listopadu 2008 v 19:39 zvířata

Akita Inu (přesměrováno z hesla Akita-Inu)

Jak číst infobox plemeno
Akita Inu
Akita Inu
Akita Inu
Informace o plemeni
Země původu:Japonsko
Klasifikace FCI:Standard č. 255
 • Skupina 5: Špicové a plemena primitivní
  • Sekce 5: Asijští špicové a příbuzná plemena
Hmotnost:cca 28 - 50 kg
Výška v kohoutku:psi: ideálně 67 cm
feny: ideálně 61 cm
Barva:
 • červená, sezamová, žíhaná, bílá
 • barevné akity musí mít uradžiro - bílou srst na obličejové části, celé spodní linii těla a bílou špičku ocasu
Standard plemene:Standard plemene
Akita Inu (japonsky: 秋田犬, česky: akita-inu nebo akita-ken) je psí rasa (plemeno), která pochází z Dálného východu, přesněji z Japonska z ostrova Honšú.
Akita inu je poměrně velký pes s klidnou a vyrovnanou povahou. Akity jsou inteligentní a učenlivé, jejich výchova si však žádá zkušeného chovatele.

[editovat] Charakteristika plemene

Akity jsou nesmírně milí a příjemní společníci. Jejich příslovečná vlastnost je věrnost. Své rodině a pánovi je neuvěřitelně oddaná, jak to dokazuje mnoho příběhů. Jsou to stateční a neochvějní psi s vysokou inteligencí. Na svou velikou velikost málo jedí a jsou někdy citlivý na různé složky potravy (hlavně na sóju). Jsou vhodní i na výcvik, ale vyžadují individuální přístup a nehodí se pro každého. Prodleva mezi příkazem a jeho vykonáním je mnohdy delší než u normálních plemen. Přesto se rádi učí a to, co se naučí nikdy nezapomenou. Miluje děti, ke kterým se chová s citem a jemně. Svou rodinu miluje a brání ji před jakýmkoliv nebezpečím. Jako každý, tak i akita má své neduhy. U psů (samců) se často objevuje dominantní chování především k jiným psům. Toto nechtěné chování se zřejmě zachovalo z dob, kdy se akity zneužívaly pro psí zápasy. Agresivnímu chování vůči psům lze zabránit dobrou socializací již ve štěněčím věku. Čím více se pes bude seznamovat s ostatními, tím se nám lépe podaří tomuto negativnímu jednání předejít. Další zlozvyk je tvrdohlavost. S akitou, která si něco usmyslí, nic nehne. Vše lze vyřešit důslednou výchovou, ne však fyzickým trestáním, protože tím se ve psech tvrdošíjnost utvrzuje. Proto je tak podstatné tvrzení, že akita není pes pro každého! Každý kdo si akitu pořídí v ní najde nejlepšího přítele, věrného partnera při vycházkách i lenošení… Majitel musí být se psem této rasy ve velmi úzkém kontaktu, protože akity, které jsou nucené pobývat většinu dne samotné, trpí. Akita je na svou rodinu velmi fixovaná a chce být s ní, ať už je kdekoliv.

[editovat] Historie plemene

Akity inu patří k nejstarším psím plemenům. Nacházely se ostatky jejich předků staré asi z doby 5000 let před naším letopočtem. Tito psi putovali s kočovníky po celém Japonsku. Jejich hlavním posláním bylo lovení velké zvěře, např. medvědy, jeleny či kance, a ochrana rodiny a majetku. Psi byli dříve menší než dnešní akity, protože v drsných klimatických podmínkách s nedostatkem potravy by neměli šanci přežít. Akita má ve své domovině výsostné postavení. Ze druhého století před Kristem se nám dochovaly sošky znázorňující psa se zatočeným ocasem a vztyčenýma ušima. Sošky sloužily jako dary pro blízké. Akita inu je symbol štěstí, blaha a věrnosti, proto bylo pro každého velkou poctou, když dostal sochu psa. Psi se chovali nejvíce ve vysokých kruzích, pro které byla vymyšlena hierarchie vodítek, aby bylo jasné ze které vrstvy pes pochází. Akity byly a jsou vysoce ceněné, byl vydávány zákony na jejich ochranu i návody, které určovaly, jak se psem zacházet a mluvit. V roce 1931 bylo plemeno ministerstvem výchovy vyhlášeno za národní poklad a kulturní bohatství. Velkou ránu plemeno zažilo koncem 19. a začátkem 20. století. V Japonsku se začaly rozšiřovat psí zápasy a tato krvavá podívaná si žádala větší, mohutnější a krvežíznivější psy. Proto bylo plemeno kříženo s mastify a tosami inu. Plemeno upadalo, ale zákazem psích zápasů se začalo znovu pomalu obnovovat. V roce 1927 byl založen klub chovatelů původního typu akit AKIHO (akita inu hozonkai). Znovuzrození akit mělo pevný základ ve psech z japonské Odate, kde se původní typ celkem slušně zachoval. Další ránu udeřila druhá světová válka. Mnoho dokumentů se ztratilo a plemeno bylo opět kříženo, tentokrát hlavně s německými ovčáky. Mnoho psů uhynulo, protože japonská vláda zakázala krmení psů, další se nekontrolovatelně křížili… Američtí vojáci si po druhé světové válce odvezli hodně psů s sebou do USA, kde založili svůj vlastní chov. Kroky Američanů a Japonců se rozcházely a nakonec bylo schváleno rozdělení plemene na dvě: akitu inu a americkou akitu. Dnes je chov ustálen a akity jsou rozšířeny po celém světě. Centrum chovu je v Odate, kde je téměř vše spjato s národním plemenem. Po celém Japonsku nalezneme upomínky na akity. Společnost AKIHO dodnes sdružuje ty nejlepší představitele a stará se o jeho zdárný vývoj.

[editovat] Použití a uplatnění plemene

Akity se původně ve své domovině využívaly k lovu velké zvěře. V Japonsku, ale velké zvířeny značně ubylo, tak se pro akity hledalo nové uplatnění. Staly se z nich společníci samurajů a šlechtických rodů. Akity jako symbol věrnosti a statečnosti se zúčastňovaly mnoha obřadů a ceremoniálů. Konce 19. a začátkem 20. století se těšily velké oblibě psí zápasy, kde akity křížené s těžkými dogovitými psi často hráli hlavní roli. Po zákazu této zrůdné "zábavy" opět zaujaly místo společníků. Dnes ve své vlasti slouží u policie i armády, stále častěji se uplatňují v canisterapii a to dokonce i v České republice. Rychle se učí a má vynikající čich. V myslivosti se nyní již neuplatňuje a byla nahrazena evropskými loveckými plemeny. Jinak je to všestranné plemeno, vytrvalé a přizpůsobivé. Potřebuje však zkušeného člověka a důslednou výchovu.


žralok

14. listopadu 2008 v 19:10 zvířata

Žraloci

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie

(Přesměrováno z Žralok)
Skočit na: Navigace, Hledání
Jak číst taxobox
Žraloci
Carcharhinus melanopterus
Carcharhinus melanopterus
Vědecká klasifikace
Říše:Živočichové (Animalia)
Kmen:Strunatci (Chordata)
Podkmen:Obratlovci (Vertebrata)
Třída:Paryby (Chondrichthyes)
Nadřád:Žraloci (Selachimorpha)
řády
Žraloci byli dřív řádem (Selachiformes), dnes jsou obvykle bráni jako nadřád (Selachimorpha) třídy příčnoústých (Elasmobranchii).
Výskyt: Žraloci jsou především mořští predátoři a obývají většinu rozlohy moří a oceánů. Někteří z nich se vyskytují i v brakických vodách při ústí řek a pronikají do jejich dolních toků, vyskytlo se i několik málo druhů, které se adaptovaly na život ve větších sladkých jezerech.

Obsah

[skrýt]
//<![CDATA[ if (window.showTocToggle) { var tocShowText = "zobrazit"; var tocHideText = "skrýt"; showTocToggle(); } //]]>

[editovat] Stavba těla

Žraloci jsou velmi dobře přizpůsobeni pohybu ve vodě. Mají torpédovité, někdy až hadovitě protáhlé tělo. Jejich prsní ploutve nejsou spojeny s osní kostrou, která je chrupavčitá,[1] nicméně vyskytují se na ní známky kostnatění.
Kůže je kryta plakoidními šupinami krytými sklovinou, které způsobují velkou drsnost kůže žraloků. Žaberní štěrbiny jsou po stranách těla, přičemž proudění vody přes ně zajišťuje pouze žralokův pohyb vpřed (voda při tomto pohybu proniká ústy do ústní dutiny a žáberními štěrbinami zase ven. To vede k tomu, že zamotá-li se žralok do sítě, vcelku rychle se udusí. Po první žaberní štěrbině zůstal menší otvor zvaný spirákulum. U některých rychle plovoucích druhů je redukováno, nebo zcela mizí. Naopak u druhů, které se zdržují u dna je výrazně větší a okysličuje krev pro oko a mozek. U rejnoků přivádí vodu k žábrám, když leží zahrabaní do písku.
Žraločí čelisti mají ve zvířecím světě zcela výjimečné vlastnosti. Pravěcí žraloci měli horní čelist pevně spojenou s lebkou a museli se tedy spokojit s poměrně malou kořistí. Během vývoje se však tlama posunula pod hlavu, horní čelist se uvolnila z lebečního spojení a stala se pohyblivou. Tím pádem mohou dnešní žraloci pozřít značně objemnou kořist nebo z ní vytrhávat velké kusy masa. Čelisti jsou ovládány nepředstavitelně výkonnými svaly. Síla stisku čelistí naměřená u žraloka dlouhého tři metry činila 3 tuny na 1 cm2 (síla stisku lidské čelisti je u sedmdesátikilového člověka asi 220 kilogramů na 1 cm2). Ostré, zpravidla trojúhelníkové zuby kožního původu jsou zasazeny v pevné vazivové tkáni a uspořádány v několika řadách, z nichž funkční je ovšem jen ta první. Žraločí zuby mají neomezenou schopnost regenerace. Po opotřebení nebo poškození se zuby ohnou dopředu a vypadnou, přičemž na řadu přijde řada druhá. Počet řad není konečný, další stále dorůstají. Rychlost obnovy zubů se liší podle druhu, může trvat 8 - 10 dní, ale také několik měsíců. Zuby ve spodní čelisti slouží k přidržení kořisti, zatímco zuby v čelisti horní k řezání (to je způsobeno prudkým házením hlavy do stran při útoku).
Trávicí soustava je poměrně krátká, na ústní dutinu navazuje hltan, po něm následuje krátký jícen, žaludek a tenké střevo a nakonec tlusté střevo s tzv. spirální řasou a kloaka. Na tuto osu jsou napojena velká játra s vysokým obsahem jaterního tuku a vylučovací ústrojí s prvoledvinami.
Žraloci jsou gonochoristé s vnitřním oplozením. Jsou vejcorodí, vejcoživorodí nebo živorodí, přičemž u druhé skupiny může docházet k nitroděložnímu kanibalismu. Vajíčka jsou hranatá a veliká, u některých druhů přes 20 cm.
Struna hřbetní začíná být zaškrcována obratly (ale stále je souvislá). Žraloci mají v těle zvláštní látku skvalen. Slouží k nadlehčování těla a lepšímu pohybu ve vodě.

[editovat] Známí zástupci

Největším žralokem je planktonožravý žralok obrovský (údajně až 20 metrů dlouhý), za nejnebezpečnějšího člověku se pak považují žralok bílý a dále žralok bělavý, žralok modrý a žralok tygří. V jezeře Nikaragua žije až třímetrový sladkovodní žralok Carcharhinus nicaraguensis.

[editovat] Smysly

Žralok má k dispozici smyslové orgány, z nichž některé jsou v říši zvířat naprosto ojedinělé (postranní čára, Lorenziniho ampule).
Sluch
Dosah žraločího sluchu je několik tisíc metrů. Pokusy prokázaly, že žraloci sluchem zachycují i velice nízké frekvence, které člověk neslyší, a zdroje těchto nízkých frekvencí je dokonce přitahují.
Čich
V pořadí citlivosti žraločích smyslových orgánů stojí čich s dosahem několika set metrů hned na druhém místě za sluchem. Žraloci jsou schopni ucítit jeden díl krve v několika milionech částic vody. Kromě pachu krve reagují i na pach sekretu vydávaného vyplašenými rybami.
Postranní čára
Postranní čára
Postranní čára funguje na způsob detektoru změny polohy tím, že registruje sebemenší záchvěv vodního proudu a tedy i vibrace, které z něho pramení. Kromě toho má navíc rozhodující roli v udržování rovnováhy. Často je srovnávána se sonarem.
Jedná se o kanálek probíhající pod kůží téměř po celé délce obou stran trupu, který je s kožním povrchem spojen pomocí dalších menších kanálků. Další podobné kanálky jsou také umístěny na hlavě, kde obkružují oči a sledují okraj čelistí. Uvnitř kanálků jsou smyslové buňky zvané neuromasty, které registrují tlaky, jež se na ně přenášejí z tekutiny (tzv. lymfy), v níž se vznášejí. Takto získané informace jsou pak předávány do mozku.
Smyslové dutiny
Smyslové dutiny jsou rozděleny po celé délce těla od hlavy až ke kořenu ocasu. Častěji je nacházíme u žraloků z hlubokých moří. Vznikají vzájemným překrytím dvou přilehlých, od ostatních odlišných šupin. Uvnitř každé takto vzniklé dutinky je bradavka a jedna velká senzitivní buňka (tzv. volný neuromast). Toto uspořádání je naprosto totožné s buňkami, které u člověka a ostatních živočichů vytvářejí na jazyku orgány chuti. Pokusy dokázaly, že jsou tyto struktury citlivé na chemické podněty, což podporuje domněnku, že se skutečně o tyto orgány jedná. Detekční vzdálenost smyslových dutin je stejně jako u postranní čáry řádově 100 - 200 metrů.
Zrak
Oko žraloka se podobá oku obratlovců, ale je velmi dobře přizpůsobeno mořskému prostředí. Sítnice obsahuje velký počet tyčinek (vidění v šeru) a menší počet čípků (ostrost a vnímání barev). Zornička se může otvírat i zavírat velmi rychle podle intenzity světla a kvůli minimálnímu osvětlení v podmořském prostředí má oko i tapetum lucidum (vrstva buněk za sítnicí schopných odrážet nazpět světlo, které už jednou sítnicí prostoupilo) vlastní nočním dravcům. Žraloci vidí na kratší vzdálenost i nad vodní hladinou, zejména žralok bílý je znám vystrkováním hlavy nad vodu. Některé druhy žraloků mají zvláštní druh víčka tzv. mžurku, což je membrána, která jim zejména při útoku přepadává jako ochrana přes oko. Jiné druhy žraloků mžurku nemají, ale často dřív než zaútočí stočí oči dozadu, aby si je chránili.
Lorenziniho ampule a větvení postranní čáry
Zrakový systém žraloka bílého vykazuje některé odchylky od ostatních druhů. Má výborně adaptované oko pro dobré vidění za dne a dokonalé rozlišování barev, zato je méně specializované na noční vidění, což odpovídá tomu, že je denním dravcem.
Lorenziniho ampule
Lorenziniho ampule, které jsou umístěny pod rypcem žraloka, jsou detektory teplotních a vibračních změn a zaznamenávají také změny slanosti, kontaktního tlaku i zcela nepatrné změny elektrického pole. Nesčetné pokusy dokázaly, že i ve zcela kalné vodě dokáží žraloci lokalizovat svou kořist, a to i tehdy je-li třeba nehybná nebo dokonce zahrabaná v písku (všichni živočichové včetně člověka vytváří slabé elektromagnetické pole). Tento orgán také velmi pravděpodobně nahrazuje zrak, když má žralok při útoku zakryto oko mžurkou nebo ho pootočí dozadu.

[editovat] Potrava

Jsou to dravci (s výjimkou několika planktonožravých druhů), největší podíl jejich stravy je tvořen rybami. Loví však v podstatě všechny mořské živočichy a i mořské ptáky a ploutvonožce. Je přirozeně známo i mnoho případů útoků na člověka, přičemž většina dobrozdání vychází z toho, že se nejednalo o útok na člověka jako takový ale o záměnu s jinými objekty, na které žralok jinak útočí (tuleň atd.) Nutno ovšem dodat, že žralok (na rozdíl třeba od kosatky) netrpí žádnými skrupulemi a člověka sežere i poté, co zjistí, že to tuleň není.

[editovat] Význam

Krom systematického hubení založeném na tom, že žraloci jsou nenáviděný, člověku nebezpečný predátor, mohou být loveni pro potravu (maso mnohých je jedlé, nutričně velmi výživná jsou játra). Žraločí ploutve jsou v některých zemích považovány za vyhlášenou pochoutku; poptávka po ní nadále roste, čímž se významně zvyšuje ohrožení žraloků. Číňané z ploutví mj. vyrábí i lepidlo.

[editovat] Zdroje

[editovat] Reference

 1. KINDERSLEY, Dorling. 1001 otázka a odpověd. 1. vyd. Bratislava : TIMY spol. s.r.o., 1996. ISBN 80-88799-24-4. S. 8 a 56.

[editovat] Literatura


Gepard

14. listopadu 2008 v 19:07 zvířata

Gepard štíhlý

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie

Skočit na: Navigace, Hledání
Jak číst taxobox
Gepard

Stupeň ohrožení
Vědecká klasifikace
Říše:živočichové (Animalia)
Kmen:strunatci (Chordata)
Třída:savci (Mammalia)
Řád:šelmy (Carnivora)
Čeleď:kočkovití (Felidae)
Podčeleď:malé kočky (Felinae)
Rod:gepard (Acinonyx)
Druh:gepard štíhlý (A. jubatus)
Binomické jméno
Acinonyx jubatus
Schreber, 1775
Rozšíření geparda v Africe
Rozšíření geparda v Africe
Poddruhy
 • Gepard východoafrický (A. j. fearonii)
 • Gepard severoafrický (A. j. guttatus )
 • Gepard kapský (A. j. jubatus )
 • Gepard středoasijský (A. j. raddei)
 • Gepard súdánský (A. j. soemmeringii )
 • Gepard indický (A. j. vanaticus)
Sesterská skupina
Puma
Gepard štíhlý je kočkovitá šelma, proslulá jako nejrychlejší suchozemské zvíře. Na krátké vzdálenosti může běžet rychlostí přes 100 km/h.

Obsah

[skrýt]
//<![CDATA[ if (window.showTocToggle) { var tocShowText = "zobrazit"; var tocHideText = "skrýt"; showTocToggle(); } //]]>

[editovat] Synonyma

 • gepard africký
 • čita

[editovat] Popis

 • Hmotnost: 38-43 kg
 • Délka: 110-150 cm + 65 - 90 ocas
 • Výška: 79 cm
Gepard štíhlý se v mnoha ohledech liší od typického tělesného schématu kočkovité šelmy, některými znaky připomíná spíše psovité. Má poměrně malou, kulatou hlavu a dlouhé končetiny i ocas. Stavbou těla se podobá chrtům. Známým faktem je, že na rozdíl od většiny kočkovitých šelem nemá úplně zatažitelné drápy. Samci jsou větší než samice.
Srst je zlatohnědá, tváře a břicho bílé. Gepardí kresba sestává z černých skvrn, čímž se liší od levharta, jehož kresba je tvořena černými rozetami. Typickým gepardím znakem jsou černé pruhy táhnoucí se z koutku oka až k tlamě - proto je někdy zoology nazýván "kočka, která pláče."
Koťata jsou zbarvena nenápadně, zato mají dlouhou světlou hřívu, kterou během dospívání ztrácí.

[editovat] Gepard královský

Gepard královský
Jako královští gepardi se označují jedinci s neobvyklou kresbou - místo malých černých teček je jejich kresba tvořena velkými, splývajícími skvrnami a pruhy. Velmi dlouho byli považováni za mýtické zvíře nebo za nový, dosud neznámý druh kočkovité šelmy.
Až v roce 1975 se v jihoafrickém Krugerově parku podařilo kryptozoologům Paulovi a Leně Bottriellovým pozorovat a vyfotografovat královského geparda. Teorie, že se jedná o křížence mezi gepardem a levhartem byla vyvrácena po provedení genetických testů. Dnes víme, že tzv. královský gepard je barevnou odchylkou, nesenou recesivní alelou pro mramorované zbarvení, podobně jako mramorovaná (=mourovatá) kresba domácích koček.
V roce 1981 se narodil první královský gepard v zajetí.
Někdy se, i když nesprávně, královští gepardi označují jako samostatný poddruh, A. j. rex

[editovat] Rozšíření

Původní areál geparda zahrnoval Afriku, Arabský poloostrov, Blízký východ a Indii. V současnosti se vyskytují především ve střední, západní a jižní Africe. V Asii již téměř nežijí, gepard středoasijský je s největší pravděpodobností vyhuben, gepard indický je kriticky ohrožený. Malá populace (max. 200 jedinců) snad ještě přežívá v nedostupných oblastech Íránu a Pákistánu.
Největší populace gepardů žije v Namibii, 2000-3000 jedinců.

[editovat] Biologie

Gepardi jsou mezi kočkami jedineční tím, že kořist štvou, což je znak jinak spíše typický pro psovité. Jsou aktivní ve dne, aby se vyhnuli jiným, silnějším šelmám.

[editovat] Gepard jako sprinter

Gepardi jsou stvořeni pro rychlý běh. Mají neobyčejně ohebnou páteř, která při běhu slouží jako pružina. Gepard se při běhu prakticky nedotýká země, pohybuje se až 7 m dlouhými skoky. Drápy mu slouží jako hřeby treter, společně s hrubými chlupy na chodidlech mu umožňují co nejlepší odraz. Ocas při běhu slouží jako kormidlo a umožňuje manévrování i při vysoké rychlosti.
Gepardi kořist vyhledávají zrakem. Potom se snaží se připlížit co nejblíže, teprve pak rychle vyrazí. Běh je totiž velice vyčerpávající, gepard se přehřívá a rychle se unavuje. Dokáže běžet rychlostí až 115km/h, ale asi jen 200 m. Pokud kořist do 10-20 sekund nedostihne, lov vzdává.

Přesto je gepard nejúspěšnější samotářský lovec, až 70% jeho loveckých pokusů končí úspěchem.

[editovat] Potrava

Gepard loví převážně malé kopytníky, jako je gazela Thomsonova, gazela Grantova nebo impala. Příležitostně uloví i zajíce. Po zabití kořisti dlouho odpočívá, teprve pak se snaží zkonzumovat najednou co nejvíce masa. O kořist často přichází, lvi nebo hyeny ho snadno odeženou.
Proto se gepard ke své kořisti nikdy nevrací, nikdy také nepojídá mršiny.

[editovat] Rozmnožování

Gepardi se mohou pářit celoročně, k námluvám ale dochází především v období dešťů. Samice je březí 90-98 dní, poté v hnízdě z trávy vrhne 1 až 3 koťata. Mortalita je velmi vysoká, hlavně protože lvi, hyeny nebo paviáni je zabíjejí, pokud je najdou. Matka proto koťata často přenáší z místa na místo. Přesto ale do jednoho roku věku přežije jen 5% mláďat. Matka je odstaví ve 4 měsících věku, mláďata s matkou zůstávají až do roku a půl věku a učí se lovit.
Pohlavně dospívají ve třech letech, v přírodě se dožívají stáří až 12 let, v zajetí až 20 let.
V zajetí se gepardi rozmnožují velmi špatně. Z českých zoologických zahrad jsou chováni v ZOO Dvůr Králové, ZOO Olomouc a Zoo Praha, jsou zařazeni do EEP.

[editovat] Sociální zvířata

Rodina gepardů
Gepardi nejsou takoví samotáři, jako ostatní kočkovité šelmy. Matka zůstává dlouho s odrostlými koťaty, sourozenci také často zůstávají spolu. Dospělí samci tvoří skupiny o dvou až pěti jedincích. Na některých místech, zvláště tam, kde nežijí žádné další velké šelmy, tvoří skupiny i 19 jedinců. Koalice gepardů jsou úspěšnější v lovu, lépe si hájí teritorium a nacházejí partnery.

[editovat] Gepard jako domácí zvíře

Gepardi se velmi snadno ochočí a cvičí. Už ve starém Egyptě a Indii byli cvičeni k lovu gazel. Přesto není domestikovaným zvířetem, protože v zajetí se rozmnožuje jen vzácně a většina ochočených gepardů pochází z volné přírody.
Gepard je jediná velká kočkovitá šelma, o které nemáme žádné zprávy, že by kdy napadla člověka.

[editovat] Taxonomie

Vědecké rodové jméno geparda, Acinonyx, pochází z řečtiny a znamená nepohyblivý dráp, druhové jméno jubatus je pak latinsky hřívnatý. České pojmenování gepard pak vychází ze středověkého latinského jména gattus-pardus, kočka-levhart.
Dříve byli gepardi řazeni do zvláštní podčeledi kočkovitých šelem Acinonychinae. Dnes je jasné, že patří k malým kočkám, do blízkosti pumy americké a jaguarundi. Na rozdíl od velkých koček neumějí řvát, zato však dokážou příst, podobně jako malé kočky.

[editovat] Rizika

Gepard je nelegálně loven kvůli atraktivní kožešině, také je pronásledován farmáři. Kvůli nárůstu lidské populace je zatlačován do rezervací, ve kterých žijí také lvi a hyeny, po člověku největší nepřátelé geparda.
Kromě toho jsou gepardi ohroženi dalším problémem:

[editovat] Efekt hrdla lahve

Jako efekt hrdla lahve se označuje stav, který nastane při prudkém poklesu počtu jedinců v populaci. Dochází k příbuzenskému křížení a nevratnému snížení genetické variability.
Výzkumy ukázaly, že k něčemu takovému došlo u gepardů asi před 10 000 lety. Všichni žijící gepardi jsou si vzájemně velmi příbuzní, a to do té míry, že kožní štěp přenesený z jednoho geparda na jiného není odmítnut imunitním systémem. Vzory kreseb gepardů z různých koutů Afriky se od sebe prakticky neliší.
Vlivem příbuzenského křížení klesá vitalita mláďat a oplozovací schopnost spermií. Počet spermií v ejakulátu geparda je o 90% nižší než u lva nebo tygra, a 75% z nich je nějakým způsobem abnormální (mají dva nebo více bičíků, žádný bičík, deformovanou hlavičku atd.)
Budoucnost gepardů je tedy značně nejistá.

[editovat] Ochrana gepardů

V červené knize ohrožených druhů jsou gepardi klasifikováni jako zranitelný druh, asijské poddruhy jsou kriticky ohrožené. Je zařazen do Evropského záchranného programu, v mnoha zoologických zahradách se je daří odchovat, i s použitím umělého oplodnění.
Gepard je zapsán v příloze I, CITES.

[editovat] Externí odkazy


jenifer

8. listopadu 2008 v 19:58 Překlady písňí

JENNIFER LOPEZ: I´M GLAD

lopez_Im_glad.jpgText & hudba: Tracy Oliver, Andre Deyo, Gary Rooney, Jennifer Lopez © by Sony / ATV Tunes LLC / Milk Chocolate Factory Musik TuneSmith Advancements / Jaedon Christopher Publishing / Sony / ATV Songs LLC / Cori Tiffani Publishing / Nuyorican Publishing. Všechna práva pro Německo, Rakousko, Švýcarsko a východní Evropu: Sony ATV Music Publishing (Germany) GmbH - Copyright control

I´M GLAD

Baby when I think about
(About, about)
The day that we first met
(The day that we first met)
Wasn´t looking for
What I found
But I found you and
I´m bound to find happiness
In being around you
Chorus:
I´m glad when I´m making love to you
I´m glad for the way
You make me feel
I love it cause you seem
To blow my mind every time
I´m glad when I walk
You hold my hand
I´m happy that you know
How to be a man
I´m glad
That you came into my life
I´m so glad
I dig the way that you get down
(You get down for ´bout)
And you still know
How to hold me
(And you still know
How to hold me)
Perfect blend, masculine
I think I´m in love, damn finally
Chorus
I´m glad that you turned out to be
That certain someone special
Who makes this life worth living
I´m glad you´re here
Just loving me
So say that you won´t leave
Cause since the day you came
I´ve been glad
Chorus

JSEM ŠASTNÁ

Baby, když vzpomínám
(Na, na)
Den, kdy jsme se poprvé setkali
(Den, kdy jsme se poprvé setkali)
Nehledala jsem to
Co jsem našla
Ale našla jsem tebe a
Určitě mi bylo souzeno, abych našla štěstí
U tebe
Refrén:
Jsem šťastná, když se milujeme
Jsem šťastná kvůli tomu
Co díky tobě cítím
Miluji to, protože díky tobě
Jsem pořád jako v oblacích
Jsem šťastná, že mě při chůzi
Držíš za ruku
Jsem šťastná, že víš
Jaký má být muž
Jsem šťastná
Že jsi vstoupil do mého života
Jsem šťastná
Líbí se mi, jak se dokážeš podvolit
(A děláš to často)
A pořád ještě víš
Jak mě objímat
(A pořád ještě víš
Jak mě objímat)
Perfektní směs, taková mužná
Myslím, že jsem zamilovaná, konečně, zatraceně
Refrén
Jsem šťastná, že se z tebe vyklubal
Někdo absolutně mimořádný
Díky němuž stojí za to žít
Jsem šťastná, že jsi tady
A prostě mě jen miluješ
Tak mi řekni, že mě neopustíš
Protože ode dne, kdy jsi přišel
Jsem šťastná
Refrén

eminem ass

8. listopadu 2008 v 19:57 Překlady písňí

EMINEM: ASS LIKE THAT

Text a hudba: Marshall B. Mathers III (Eminem), Andre Romell Young, Michael Elizondo, Mark Christopher Batson a Che Pope C 2004 by Ain?t Nuthin? Goin? On But Fu-kin?/Elvismambo Music/Bat Future Music/Universal/MCA Music Publishing GmbH/Jenelle Rene Music/Blotter Music, Music Of Windswept. Práva pro Německo, Rakousko Švýcarsko a východní Evropu (kromě pobaltských zemí): EMI Music Publishing Germany GmbH a Co., KG, Hamburk - Copyright Control

ASS LIKE THAT


Ohh Beeby, The way you shake it
I can't believe it, I ain't never seen an ass like that
The way you move it, you make my peepee go DOING DOING DOING
I don't believe it, it's almost to good to be true
I ain't never seen an ass like that
The way you move it, you make my peepee go DOING DOING DOING
The way she moves, she's like a belly-dancer
She shakin that ass to the new Nelly jams
I think someone's at the door but I don't think Imma answer
Police saying, FREEZE... DOING DOING DOING
What do you mean freeze? Please I'm a human being
I have needs, I'm not done, not til I'm finished peeing
I'm not resisting arrest, I am agreeing Mr. Officer
I'm already on my knees, I can't get on the ground any further
It's impossible for me, And do not treat me like a murderer
I just like to pee, pee, pee, Yes, I make R&B
I sing song, it Ring-a-Chong-a-Ching-Chong-Chong-Ching
Syke, I joke I joke, I kid I kid. If I offend, I'm sorry
Please, Please forgive, for I am Triumph, the puppet dog
I am a mere puppet, I can get away with anything I say and you will love
The way you shake it
I can't believe it, I ain't never seen an ass like that
The way you move it, you make my peepee go DOING DOING DOING
Jessica Simpson, looks oh so tempting
Nick, I ain't never seen an ass like that
Every time I see that show on MTV my pee pee goes DOING DOING DOING
Mary Kate and Ashley used to be so wholesome*
Now they getting older, they're starting to grow bum-bums
I go to the movies and sit down with my popcorn
Police saying, FREEZE... DOING DOING DOING
What do you mean freeze? JEEZ I just got my seat
I have ticket, look I put away, my zipper's zipped
Please do not remove me from this movie theatre, please
I did not even get to see Mary Kate's shower scene
I didn't mean to be obscene or make a great big scene
And don't treat me like I'm Pee-Wee Herman
This movie's PG, Mr. Officer, I demand to see my attorney
I will simple plead innocent, cop a plea, and be free
Free, yes free, right back on the streets
What you mean my lawyers with Michael, He's too busy?
I am Triumph, Britney Spears has shoulder's like a man
And I could say that and you laugh cause there's a puppet on my hand
The way you shake it
I can't believe it, I ain't never seen an ass like that
The way you move it, you make my peepee go DOING DOING DOING
Hilary Duff is not quite old enough so I ain't never seen a butt like that
Maybe next year I'll say ass and she'll make my peepee go DOING DOING DOING
The way she moves she dances like a GO-GO
In that video she sings get out your puzzle
I need a new boyfriend, Hi my name is Jo-Jo
Police saying, FREEZE... DOING DOING DOING
What do you mean freeze? My computers will be seized
And my keys to my ranch. I just bake cookies
Mr. Officer, lookie, take a woof of this
Here, I make Jesus juice, take a sip of this
Nobody is safe from me, no not even me
I don't even know if I could say the word peepee
Pee on the radio but I think I did
Janet is that a breast? I think I just saw a tit
Syke, I joke I joke, I kid I kid. I don't think my joke is working
I must flea quick, get to the chopper, everybody get out
I am not Triumph, I am Aronld, get down
The way you shake it
I can't believe it, I ain't never seen an ass like that
The way you move it, you make my peepee go DOING DOING DOING
So Gwen Stafani will you peepee on me, Please
I ain't never seen an ass like that
Cause the way you move it, you make my peepee go DOING DOING DOING
[' FUCK IS WRONG WITH YOU]

ZADEK JAKO TENHLE
To, jak s ním houpeš
Je k neuvěření
Nikdy jsem neviděl takovej zadek
To, jak s ním pohybuješ
Je tak zatraceně svůdný
Da-doing doing doing
Je to k neuvěření
Je to skoro moc dobrý na to, aby to byla pravda
Nikdy jsem neviděl takovej zadek
To, jak s ním pohybuješ, mě totálně bere
Da-doing doing doing
Pohybuje se jako břišní tanečnice
Houpe zadkem k novejm Nellyho songům
Mám pocit, že je někdo u dveří
Ale myslím, že neotevřu
Policie řekne: "Ani hnout"
Da-doing doing doing
Co znamená to vaše: "Ani hnout"?
Prosím, jsem lidská bytost
Mám potřeby, ještě nejsem hotovej
Ne, dokud se nevyčurám
Nevzpírám se zatčení
Souhlasím, pane důstojníku
Už jsem na kolenou
Níž už to nejde
To je pro mě nemožný
A nezacházejte se mnou jako s vrahem
Chtěl jsem se jen vyčurat
Vyčurat, vyčurat, ano, dělám R?n?B
Zpívám song, kterej zní jako "ringy chong"
Ching chong chong chong ching
Opravář duší, to byl vtip, to byl vtip
žertuju, žertuju
Jestli jsem se vás dotkl, omlouvám se
Prosím, prosím, promiňte
Protože jsem Triumph, pes loutka
Jsem prostě loutka
Můžu se zbavit všeho
Zpívám a bude se vám to líbit
Refrén
To, jak s ním pohybuješ, mě totálně bere
Da-doing doing doing
Jessica Simpson
Vypadá tak zatraceně svůdně
Nicku, ještě nikdy jsem neviděl takovej zadek
Pokaždý, když se dívám na show na MTV
Mě to šíleně vzrušuje
Da-doing doing doing
Mary-Kate a Ashley
Kdysi vypadaly tak nevinně
Teď zestárly
A dostávaj ty správný křivky
Chodím do kina
A posadím se se svým popcornem
Policie řekne: "Ani hnout"
Da-doing doing doing
Co znamená to vaše: "Ani hnout"?
Hele, vždyť přece jen sedím na svým sedadle
Mám lístek, podívejte, ukážu vám ho
Zip je zavřenej
Prosím, nevyhazujte mě
Z tohohle kina, prosím
Ještě jsem ani neviděl
Tu scénu s Mary-Kate ve sprše
Nechtěl jsem bejt nechutnej
Nebo tu dělat nějaký scény
A nezacházejte se mnou jako bych
Byl Pee-wee Herman
Tenhle film je přístupnej od šesti let, pane důstojníku
Chci svýho právníka
Prostě budu trvat na tom, že "jsem nevinnej"
Vznesu námitku a budu osvobozenej
Osvobozenej, ano, vrátím se svobodnej na ulici
Co myslíte tím, že
Je můj právník zaneprázdněnej s Michaelem?
Jsem Triumph
Britney Spears má ramena jako chlap
A můžu říct, že se budete smát
Protože držím v ruce loutku
Ha-ha-haaaaa
Refrén
To, jak s ním pohybuješ,
Mě totálně bere
Da-doing doing doing
Hilary Duff není dost stará
Nikdy jsem neviděl takovej zadeček
Možná, že za rok řeknu "zadek"
A potom mě bude pořádně brát
Da-doing doing doing
Pohybuje se jako go-go girl
V tomhle klipu zpívá
"Pojď ven", ty hlupáčku
"Potřebuju nového přítele
Ahoj, jmenuju se Jo-Jo"
Policie řekne: "Ani hnout"
Da-doing doing doing
Co znamená to vaše: "Ani hnout"?
Seberou mi počítač
A klíče k mýmu ranči
Právě jsen jen pekl koláčky
Pane důstojníku, koukněte, poslužte si
Nate, dělám šťávu Jesus, ochutnejte
Nikdo si není přede mnou jistej
Ani já sám
Nikdy nevím, jestli můžu
Vyslovit slovo "čurat"
V rádiu, ale myslím, že
Jsem to udělaaal. Janet, to je ňadro?
Mám pocit, že jsem právě viděl bradavku
Opravář duší, to byl vtip
To byl vtip, jen žertuju, žertuju
Mám pocit, že můj vtip nefunguje
Musím rychle zmizet
A přinýst sekyru, všichni ven
Nejsem Triumph, jsem Arnold, teď to spustím
Refrén
To, jak s ním pohybuješ
Je tak zatraceně svůdný
Da-doing doing doing
Tak, Gwen Stefani
Nechceš mě začít balit, prosím?
Nikdy jsem neviděl takovej zadek
Protože to, jak s ním pohybuješ
Je tak zatraceně svůdný
Da-doing doing doing
Co se to s tebou sakra děje?

eminem like

8. listopadu 2008 v 19:55 Překlady písňí

EMINEM: LIKE TOY SOLDIERS

Text a hudba: Marshall B. Mathers III, Luis Resto, Martika a Michael Jay, COP 2004 by Eight Myle Style LLC/Martin Affilated LLC/Marshall B. Mathers III/Writters Seignee/Ensign Music Corp. Copyright Control

LIKE TOY SOLDIERS


LIKE TOY SOLDIERS
Step by step, heart to heart, left right left
We all fall down...
[Chorus]
Step by step, heart to heart, left right left
We all fall down like toy soldiers
Bit by bit, torn apart, we never win
But the battle wages on for toy soldiers
I'm supposed to be the soldier who never blows his composure
Even though I hold the weight of the whole world on my shoulders
I am never supposed to show it, my crew ain't supposed to know it
Even if it means goin' toe to toe with a Benzino it don't matter
I'd never drag them in battles that I can handle unless I absolutely have to
I'm supposed to set an example
I need to be the leader, my crew looks for me to guide 'em
If some shit ever just pop off, I'm supposed to be beside 'em
Now Ja said "I tried to squash it, it was too late to stop it"
There's a certain line you just don't cross and he crossed it
I heard him say Hailie's name on a song and I just lost it
It was crazy, this shit be way beyond some Jay-z and Nas shit
And even though the battle was won, I feel like we lost it
I spent too much energy on it, honestly I'm exhausted
And I'm so caught in it I almost feel I'm the one who caused it
This ain't what I'm in hip-hop for, it's not why I got in it
That was never my object for someone to get killed
Why would I wanna destroy something I help build
It wasn't my intentions, my intentions was good
I went through my whole career without ever mentionin' Suge
Now it's just out of respect for not runnin' my mouth
And talkin' about something that I knew nothing about
Plus Dre told me stay out, this just wasn't my beef
So I did, I just fell back, watched and gritted my teeth
While he's all over t.v. down talkin' a man who literally saved my life
Like fuck it i understand this is business
And this shit just isn't none of my business
But still knowin' this shit could pop off at any minute cuz
[Chorus]
There used to be a time when you could just say a rhyme
And wouldn't have to worry about one of your people dyin'
But now it's elevated cuz once you put someone's kids in it
The shit gets escalated, it ain't just words no more is it?
It's a different ball game, callin' names and you ain't just rappin'
We actually tried to stop the 50 and Ja beef from happenin'
Me and Dre had sat with him, kicked it and had a chat with him
And asked him not to start it he wasn't gonna go after him
Until Ja started yappin' in magazines how we stabbed him
Fuck it 50 smash 'em, mash 'em and let him have it
Meanwhile my attention is pullin' in other directions
Some receptionist at The Source who answers phones at his desk
Has an erection for me and thinks that I'll be his ressurection
Tries to blow the dust off his mic and make a new record
But now he's fucked the game up cuz one of the ways I came up
Was through that publication the same one that made me famous
Now the owner of it has got a grudge against me for nothin'
Well fuck it, that motherfucker can get it too, fuck him then
But I'm so busy being pissed off I don't stop to think
That we just inherited 50's beef with Murder Inc.
And he's inherited mine which is fine ain't like either of us mind
We still have soldiers that's on the front line
That's willing to die for us as soon as we give the orders
Never to extort us, strictly to show they support us
We'll maybe shout 'em out in a rap or up in a chorus
To show them we love 'em back and let 'em know how important it is
To have Runyan Avenue, soldiers up in our corners
Their loyalty to us is worth more than any award is
But I ain't tryna have none of my people hurt and murdered
It ain't worth it, I can't think of a perfecter way to word it
Then to just say that I love ya'll too much to see the virdict
I'll walk away from it all before I let it go any further
But don't get it twisted, it's not a plea that I'm coppin'
I'm just willin' to be the bigger man
If ya'll can quit poppin' off at your jaws with the knockin'
Cuz frankly I'm sick of talkin'
I'm not gonna let someone elses coffin rest on my conscience cuz

JAKO LOUTKOVÍ VOJÁČCI
Krok za krokem, srdce na srdci
Vlevo, vpravo, vlevo, všichni padneme
Refrén:
Krok za krokem, srdce na srdci
Vlevo, vpravo, vlevo, všichni padneme
Jako loutkoví vojáčci
Roztrhaný kousek po kousku
Nikdy nevyhrajeme
Ale bitva pokračuje
Jsme jako loutkoví vojáčci
Měl jsem bejt vojákem
Kterýho nic nevyvede z míry
I když nosí tíhu
Celýho světa na svých bedrech
Nikdy jsem to neměl dát najevo
Moji lidé to neměli vědět
I když to znamená, že mám uzavřít mír
S Benzinem
To je jedno, nikdy je netahám
Do bitev, který můžu zvládnout sám
Ale jen tehdy, když to jinak nejde
Mám jim bejt příkladem
Musím bejt vůdcem
Moje jednotka chce, abych ji vedl
Když se semele nějaká sračka
Měl bych bejt s nima
Ten hajzl Ja, snažil jsem se
To zastavit, ale bylo příliš pozdě
Existuje jistá hranice, kterou nemůžeš překročit
A on ji překročil
Slyšel jsem, jak ve svým songu jmenoval Hailie
A to mě rozzuřilo
Bylo to šílený, celá ta věc se vymkla
Hůř než v případě Jaye-Z a Nase
A i když jsme bitvu vyhráli
Připadám si, jako bychom ji prohráli
Vyplejtval jsem na to spoustu energie
Upřímně, jsem absolutně na dně
A vězím v tom tak hluboko, že si skoro myslím, že
Jsem to způsobil já
Kvůli tomu hip hop není
Kvůli tomu, jsem s tím nezačínal
Nikdy jsem nechtěl
Aby někodo zabili
Proč bych měl chtít zničit něco
Co jsem pomáhal budovat?
To jsem neměl v úmyslu
Moje úmysly byly dobrý
Po celou svou kariéru
Jsem se o něm nezmínil (o Sugeovi)
A jen z úcty
Jsem držel pusu
A mluvil o něčem
O čem jsem neměl páru
A Dre mi řekl, abych zůstal stranou, že
To není moje věc, tak jsem se do toho nemíchal
Jen jsem přihlížel, koukal
Držel jazyk za zuby, zatímco on byl pořád v televizi
A ničil chlapa
Kterej mi doslova zachránil život
říkal věci jako "kašli na to, já to chápu
Tak to chodí v byznysu" a tahle sračka
Se mě netýká
Vím, že takhle hrůza
Se každou chvílí může vymnknout kontrole, protože
Refrén
Bejval čas
Kdy jsi prostě mohl rapovat
A nemusel ses bát, že
Některej z tvejch lidí umře
Ale teď se to vyhrotilo
Protože, když se do toho zatáhnou naše děti
Tak celá ta sračka eskaluje
Už to nejsou jen slova, co?
Je to něco úplně jinýho
Když se místo rapování uráží
Dokonce jsme se snažili v zárodku
Udusit spor mezi 50 Centem a Ja Rulem
Já a Dre jsme si s nimi sedli
Mluvili o tý věci a bavili se o tom
A prosili ho, aby nezačínal
On po něm taky nešel
Než Ja Rule o tom začal tlachat v časopisech
Jak ho zadusil
Kašli na něj, 50 Cente, nech ho bejt
Rozmačkej ho na kaši a nech ho bejt
Mezitím jsem svou pozornost
Zaměřil na něco jinýho
Na recepčního v "The Source"
Kterej bere telefony
Má kvůli mě erekci a myslí si, že
Budu jeho spasitelem
Snaží se odfouknout prach z mikrofonu
A natočit novou desku
Ale teď to úplně zmastil
Protože jedna z cest, která mě dovedla nahoru
Byl tenhle časopis, ten
Kterej mě proslavil, teď se jeho majitel
Na mě pro nic za nic naštval
Kašlu na to, ten hajzl
Mi taky může, kašlu na něj
Ale užírá mi tolik času, když jsem pořád naštvanej, že
Musím pořád myslet na to, že
Jsme zdědili
Spor mezi 50 Centem a Murder Inc.
A on můj, což je v pořádku
Vypadá to, že to nezajímalo ani jednoho z nás
Pořád ještě máme vojáky
Který stojí v první linii
Který jsou ochotný za nás umřít
Jen co vydáme rozkaz
Nikdy na nás nenaléhaj
Jen projevujou svou podporu
Možná jim poděkujem v našich rapech
Nebo v refrénu
Abychom jim ukázali, že i my je máme rádi
A dali jim najevo, jak důležitý je pro nás
Mít připravený vojáky z Runyon Avenue
Jejich loajalita je mnohem důležitější
Než VŠECHNY ceny
Ale snažím se
Aby už žádnej z mejch lidí nebyl zraněnej nebo zavražděnej
Za to nic nestojí
Neumím si představit žádnej lepší způsob jak vyjádřit, že
Vás všechny mám hrozně rád
Než abych čekal na rozsudek
Dávám od toho ruce pryč
Než se to všechno vymkne kontrole
Ale nechci, abyste to špatně pochopili
Neznamená to, že se vzdávám
Jsem připravenej projevit svou velikost
Protože když se všichni zklidníte
Tak můžu i já
Protože upřímně, už nemám chuť mluvit
Nebudu mít žádnýho mrtvýho
Na svým svědomí, protože
Refrén

eminem s

8. listopadu 2008 v 19:54 Překlady písňí

EMINEM: SING FOR THE MOMENT

eminem_sing_for_the_moment.jpgText & hudba: Steven Tyler / Marshall Mathers / Jeff Bass © by Mosaic Music / 8 Mile Style Music / 8 Mile Style. SVL: Musik Edition Discoton GmbH (BMG Music Publishing Germany), Mnichov pro Německo / Rakousko / Švýcarsko / býv. Jugoslávii / SNS / Rumunsko / Albánii / Bulharsko - Copyright Control

SING FOR THE MOMENT

These ideas are nightmares
For white parents
Whose worst fear is a child with
Dyed hair and
Who likes earrings
Like whatever they say
Has no bearing
It´s so scary in a house
That allows no swearing
To see him walking around
With his headphones blaring
Alone in his own zone
Cold and he don´t care
He´s a problem child
And what bothers him all comes out
When he talks about
His fuckin´ dad walkin´ out
Cuz he hates him so bad
That he blocks him out
But if he ever saw him again
He´d probably
Knock him out
His thoughts are whacked
He´s mad so he´s talkin´ back
Talkin´ black, brainwashed
From rock and rap
He sags his pants
Do-rags and a stocking cap
His step-father hit him
So he socked him back
And broke his nose
This house is a broken
Home, there´s no control
He just lets his emotions go
Chorus:
C´mon! Sing with me (sing)
Sing for the year (sing it)
Sing for the laughter, sing for the tear
(C´mon) sing with me, just for today
Maybe tomorrow, the good Lord
Will take you away . . .
Entertainment is changin?
Intertwinin´ with gangsters
In the land of the killers
A sinner´s mind is a sanctum
Only you´re unholy, only have one homie
Only this gun, lonely
Cuz don´t anyone know me
Yet everybody just feels
Like they can relate
I guess words are a mothafucka
They can be great
Or they can be degrade
Or even worse, they can teach hate
It´s like these kids hang on every
Single statement we make
Like they worship us plus all the stores
Ship us platinum
Now how the fuck did this
Metamorphosis happen´
From standin´ on corners and
Porches just rappin´
To havin´ a fortune
No more kissin´ ass
But then these critics
Crucify you
Journalists try to burn you
Fans turn on you
Attorneys all want a turn at you
To get their hands on every
Dime you have
They want you to lose your mind
Every time you mad
So they can try to make you out
To look like a loose canon
Any dispute won´t hesitate
To produce handguns
That´s why these prosecutors
Wanna convict me
Swiftly just to get me offa these
Streets quickly
But all they kids been listenin´
To me religiously
So I´m signin´ CDs while police
Fingerprint me
They´re for the judges daughter
But his grudge is against me
If I´m such a fuckin´ menace
This shit doesn´t make sense, B
It´s all political, if my music
Is literal and I´m a criminal
How the fuck can I
Raise a little girl?
I couldn´t, I wouldn´t be fit to
You´re full of shit, too, Guerrera
That was a fist that hit you
Chorus
They say music can alter moods
And talk to you
But can it load a gun up
For you and cock it too?
Well if it can
Then the next time you
Assault a dude
Just tell the judge it was
My fault and I´ll get sued
See what these kids do
Is hear about us totin´ pistols
And they want to get one, cuz they
Think the shit´s cool
Not knowin´ we´re really just
Protectin´ ourselves
We´re entertainers, of course
This shit´s affecting our sales
You ignoramus, but music is reflection of self
We just explain it, and then we
Get our cheques in the mail
It´s fucked up, ain´t it
How we can come
From practically nothin´
To bein´ able to have
Any fuckin´ thing that we wanted?
It´s why we sing for these kids
Who don´t have a thing
Except for a dream and
A fucking rap magazine
Who post pin-up pictures
On they walls all day long
Idolize they favourite rappers and
Know all they songs
Or for anyone who´s ever been
Through shit in they lives
So they sit and cry at night
Wishing they´d die
Till they throw on a rap record
And they sit and they vibe
We´re nothin´ to you, but we´re
The fuckin´ shit in they eyes
That´s why we seize the moment
And try to freeze it and own it
Squeeze it and hold it, cuz we
Consider these minutes golden
And maybe they´ll admit it
When we´re gone
Just let our spirits live on
Through out lyrics that you
Hear in our songs and we can . . .
Chorus (2x)

ZAZPÍVEJ SI PRO TUHLE CHVÍLI

Takový nápady jsou noční můry
Pro bílý rodiče
Jejichž největší obavou je dítě
S odbarvenejma vlasama
Co miluje náušnice
Protože ať si říkaj, co chtěj
Stejně je nikdo neposlouchá
Je to přímo hrůzný v domě
Kde je nadávání zakázaný
Když ho vidí, jak tam přechází
Se sluchátkama na uších
Sám uzavřenej ve vlastním světě
Nepostižitelnej a všechno je mu fuk
Je problémový dítě
A všechno, co ho štve, ze sebe vysype
Když mluví o tom,
Jak ho jeho podělanej fotr nechal ve štychu
Protože ho tak nenávidí
Takže potlačuje i vzpomínky na něj
Ale kdyby ho ještě někdy potkal
Tak by ho asi
Srazil k zemi
Má pokroucený myšlenky
Zuří a odsekává
Mluví jako černoch, má vymytej mozek
Z rocku a rapu
Spustí si kalhoty
Nosí šátek a pletenou čepici
Jeho nevlastní otec ho zbil
A tak mu to vrátil
A zlomil mu nos
V tomhle domě vládnou
Napjatý vztahy, nikdo to nemá pod kontrolou
Tak prostě jen popustil uzdu svejm emocím
Refrén:
No tak, zazpívejte si se mnou (zazpívejte)
Zazpívejte pro rok (zazpívejte)
Zazpívejte pro smích, zazpívejte pro slzy
(No tak) zazpívejte si se mnou, pro dnešek
Možná, že zítra si tě dobrý Bůh
Povolá k sobě...
Showbyznys se změnil
Je prosáklej gangsterama
V zemi zabijáků
Je rozum hříšníka posvátnej
Jen ty nejsi svatej, máš jen jednoho kámoše
Jen tuhle bouchačku, jsi osamělej
Protože mě nikdo nezná
Ale každej si vsugerovává, že
By mohli pochopit
Ale já bych řek, že slova jsou sračka
Můžou bejt velkolepý
Nebo taky ponížit
Nebo ještě hůř, můžou tě naučit nenávisti
Vypadá to jako by mládež visela na každým
Našem slovu
Uctívaj nás a navíc nás všechny ty obchody
Zásobujou platinou
Hele, jak ksakru mohlo
Dojít k tomuhle přerodu?
Nejdřív jsme postávali na rohu a
Rapovali
A teď jsme bohatý
A nikomu už nemusíme lízt do zadku
Ale zase jsou tu kritikové
Co tě pranýřujou
Novináři se tě snaží zničit
Fanoušci se obracejí proti tobě
Všichni advokáti chtěj pracovat proti tobě
Aby tě odřeli o každej
Cent, co máš
Chtěj, abys přišel o rozum
Pokaždý, když zuříš
Aby se mohli snažit
Vydávat tě za nebezpečnou zbraň
Při sebemenším sporu
Může přijít ke slovu bouchačka
Právě proto mě chtějí tihle žalobci
Odsoudit
Jen aby mě co nejdřív dostali
Z ulic
Ale všechny jejich děti mě
Zbožně poslouchaj
Takže podepisuju cédéčka, zatímco mi policie
Odebírá otisky prstů
Jsou pro dceru soudce
Ale jeho zášť je namířená proti mně
Jestli jsem skutečně takový šílený ohrožení
Tak to potom nedává vůbec žádnej smysl, B
Je to všechno politika, pokud je moje muzika
Tak upřímná a já jsem kriminálník
Jak bych, ksakru, vlatně moh
Vychovávat malou holčičku?
Nemoh bych, nebyl bych na to vhodnej
Jsi taky plnej sraček, Guerrero
Byla to pěst, která tě uhodila
Refrén
Tvrdí se, že muzika může změnit náladu
A může k tobě mluvit
Ale může taky za tebe nabít bouchačku
A natáhnout místo tebe kohoutek?
Tedy, jestli může
Tak bys měl příště
Až budeš obtěžovat nějakýho chlápka
Povědět soudci, že to byla
Moje vina a mě obžalujou
Hele, tyhle děti akorát
Poslouchaj, že my nosíme pistole
A chtěj taky jednu, protože
Si myslí, že střílení je frajerský
Netušej, že my tak vlastně
Jen chráníme sami sebe
Jsme baviči, samozřejmě, že tahle kravina působí
Na počet našich prodanejch desek
Ty ignorante, ale hudba je sebereflexe
My to jen vysvětlujeme, a když potom
Dostaneme poštou šeky
Je to pěkně podělaný, co?
Jak můžeme přijít
Prakticky z ničeho
A najednou si pak můžem
Koupit každou blbost, kterou chcem?
Proto, že zpíváme pro tyhle děti
Který nic nemaj
Kromě svejch snů
A zatracenýho rapovýho časáku
Který si celej den lepí plakáty
Na zdi
Zbožňujou svý oblíbený rapery a
Znaj všechny jejich songy
Nebo pro všechny ty, co museli
Ve svým životě překonat nějakej průšvih
Co prosedí a probrečí noci
A chtěj umřít
Ale potom vloží do přehrávače rapový cédéčko
A jen si tak sedí a cítí, že žijou
Nejsme nic pro tebe, ale jsme
V jejich očích zatracená sračka
Proto se chopíme okamžiku
A snažíme se ho zastavit a vlastnit
Tisknout a udržet ho, protože
Tyhle minuty jsou pro nás hrozně cenný
A možná to přiznáte i vy
Až odejdeme
Ať naše duše žijou dál
V našich textech, který
Posloucháte v našich skladbách a můžeme...
Refrén (2x)

eminem b

8. listopadu 2008 v 19:53 Překlady písňí

EMINEM: BUSINESS

eminem_business.jpgText & hudba: Andre Romell Young, Michael A. Elizondo, Ronald Feemster, Marshall Mathers © 2002 by Blotter Music / Eight Mile Style Music / Elvis Mambo Music / EMI April Music Inc. / Ensign Music Corp. / Feemstro / Music Of Windswept / Ain´t Nothing But Funkin´ Music / WB Music Corp. Práva pro Německo, Švýcarsko, Rusko, východoevropské země (kromě Pobaltí), Turecko a země bývalé Jugoslávie: Neue Welt Musikverlag GmbH & Co. KG, EMI Music Publishing Germany GmbH & Co. KG, Hamburk - Copyright Control

BUSINESS


Dr. Dre: Marshall sounds like an S.O.S.
Eminem: Holy wack, unlyrical lyrics
Andre, you´re fuckin´ right
Dr. Dre: To the rapmobile . . . Let´s go
Marshall, Marshall
Bitches and gentlemen
It´s showtime, hurry, hurry, step right up
Introducing the star of our show
His name is . . . Marshall
You wouldn´t want to be
Anywhere else in the world right now
So without further ado
I bring to you . . . Marshall
You ´bout to witness HipHop
In its most purest, most rawest form
Flow almost flawless
Most hardest, most honest known artist
Chip off the old block
But good old Doc is back
Looks like Batman
Brought his own Robin
Oh god, Saddam´s got his own Laden
Wit´ his own private plane
His own pilot, set to blow
College dorm rooms doors
Off the hinges
Oranges, peaches, pears, plums
Syringes, vnnnn vnnnn, yeah, here I come
I´m inches away from you
Dear fear non, HipHop is in a state
Of nine one one so
Chorus (2x):
Let´s get down to business
I don´t got no time to play around
What is this, must be a circus in town
Let´s shut the shit down
On these clowns
Can I get a witness´ Hell, yeah
Quick gotta move fast
Gotta perform miracles, gee willikers, Dre Holy bat syllables
Look at all the bullshit
That goes on in Gotham when I´m gone
Time to
Get rid of these rap criminals
So skip to your lou
While I do what I do best
You ain´t even impressed no more
You´re used to it, flow´s too wet
Nobody close to it
Nobody says it
But still everybody knows the shit
The most hated on out of all those
Who say, they get hated on in eighty songs And exaggerate it all
So much, they make it all up
There´s no such thing
Like a female with good looks
Who cooks and cleans
It just means so much more
To so much more people
When you´re rappin´ and you know what for
The show must go on
So I´d like to welcome y´all
To Marshall and Andre´s carnival
C´mon! Now
Chorus (2x)
It´s just like old times, the dynamic duo
Two old friends, why panic
You already know, who´s fully capable
The two capped heroes
Dial straight down the center
Eight zero zero
You can even call collect
The most feared duet
Since me and Elton John
Played career Russian Roulette
And never even see me blink or
Get to bustin´ a sweat
People steppin´ over people
Just to rush to the set
Just to get to see an MC
Who breathes so freely
Ease over these beats and be so breezy
Jesus how can shit be so easy
How can one Chandra be so Levy
Turn on these beats
MC´s don´t see me, believe me
BET and MTV are gonna grieve
When we leave, do fo´ sheezy
Can´t leave rap alone
The game needs me
Till we grow beards, get weird
And disappear into the mountains
Nothin´ but clowns down here
But we ain´t fuckin´ around here
Yo, Dre . . . What´s up´
Can I get a hell, hell yeah, now
Chorus (2x)
Da da da da da da da da, Marshall (2x)
So there you have it, folks
Marshall has come to save the day
Back with his friend Andre
And to remind you
That bullshit does not pay
Because Marshall and Andre are here to stay
And never go away until our dying day
Until we´re old and grey, Marshall
So until next time friends
Same blonde hair, same rap channel
Good night everyone
Thank you for coming
Your host for the evening
Marshall, oh

OBCHOD

Dr. Dre: Marshall zní jako S.O.S.
Eminem: svatej kec, nelyrický texty písní
Andre, ty máš zatraceně pravdu
Dr. Dre: na stanici rapu…jedem
Marshall, Marshall
Šlapky a gentlemani
Je čas na show, rychle, rychle na jeviště
Mohu představit hvězdu naší show
Jeho jméno je…Marshall
Za chvíli nebudete chtít být
Nikde jinde na světě
Bez velkých fanfár
Představuji vám…Marshalla
Hned budete svědky hip hopu
V jeho nejčistší, nejsyrovější formě
Bezchybném toku
Nejtvrdší, nejopravdovější známý umělec
Jablko nepadá daleko od stromu
Ale dobrý starý doktor je zpátky
Vypadá to, jako kdyby Batman
Přivedl s sebou svého vlastního Robina
O bože, Saddam má svého vlastního bin Ládina
Se svým vlastním soukromým letadlem
Se svým vlastním pilotem, na tom mu záleží
Dveře ložnic na koleji
Vysadit z pantů
Pomeranče, broskve, hrušky, švestky
Stříkačky, vnnn, vnnn, yeah, tady přicházím
Jsem od tebe pryč jen pár centimetrů
Můj milý, žádný strach, hip hop se nachází
V katastrofálním stavu, takže
Refrén (2x):
Pojďme se dostat k věci
Nemám čas na kecy
Co to je, to musí být cirkus ve městě
Pojďme vypnout ty sračky
S těmito klauny
Můžu dostat svědka´ Sakra, jo
Musíš dělat rychle
Udělat zázrak, to je šílený, člověče, Dre
Zatracený useknutý slabiky
Koukni na tu kravinu
Která se stane v Godhamu, když jsem odešel
Je čas
Zbavit se těchhle rapových zločinců
Takže tancujte jenom k vaší škodě
Zatímco budu dělat to, to nejvíc umím
Už to na vás nebude dělat dojem
Vždyť už to znáte, pohyb už slábne
Nikdo to tak nezvládne
Nikdo to neřekne
Ale každej ty sračky ještě zná
Ti nejvíc nenávidění z těch všech
Říkají, že jsou v 80 písničkách pomlouváni
A všechno přehánějí
Tak strašně, všechno přibarví
Něco takovýho vůbec neexistuje
Stejně jako dobře vypadající žena
Která vaří a uklízí
Znamená to jen o tolik víc
Pro o tolik víc lidí
Když rapuješ a víš kvůli čemu
Show musí pokračovat
Takže vás chci všechny přivítat
Na Marshallově a Andreho karnevalu
Pojďte! Teď
Refrén (2x)
Je to jako dřív, to dynamické duo
Dva starý kámoši, jen žádnou paniku
Už přece víš, kdo na to má
Ty dva zahalený hrdinové
Jedou přímo do centra
Osm nula nula
Člověk může dokonce zadarmo telefonovat
Nejobávanější duet
Od té doby co jsme já a Elton John
V kariéře hráli ruskou ruletu
A neuvidíš mě ani jednou mrkat nebo
Dělat problémy
Lidi šlapou na lidi
Jen aby mohli běžet na koncert
Aby mohli vidět moderátora
Který tak svobodně dýchá
Při těchhle rytmech je tak uvolněný a klidný
Ježíši, jak může být tahle sračka tak jednoduchá
Jak může být Chandra tak Levy
Nastav rytmy
Moderátoři mě nevidí, věř mi
Stanice BET a MTV budou litovat
Když vypadnem, člověče, to je jistý
Nemůžu nechat rap samotnej
Ta hra mě potřebuje
Až nám narostou vousy, budeme divný
A zmizíme v horách
Nic než klauni tady dole
Ale my tady žádný blbosti neděláme
Nemám pravdu, Dre…Co se děje´
Můžu dostat peklo, sakra, yeah, tak
Refrén (2x)
Da da da da da da da da, Marshalle (2x)
Tak, tady to máte, lidi
Marshall přišel, aby zachránil den
Je zpátky se svým kámošem Andrem
A abyste si vzpomněli
Že blbosti se nevyplatí
Protože Marshall a Andre tady zůstanou
A nikdy neodstoupí až do našeho dne smrti
Až budeme starý a šedivý, Marshalle
Takže zase příště, kámoši
Ty samý blond vlasy, ta samá rapová stanice
Dobrou noc vám všem
Dík že jste přišli
Váš hostitel tenhle večer
Marshall, oh

EMINEM L

8. listopadu 2008 v 19:51 Překlady písňí

EMINEM: LOSE YOURSELF

eminem_lose_yourself.jpgHudba & text: M. Mathers, J. Bass, L. Resto © by Eight Mike Style / Ensign Music Corp. (BMI) - s přátelským souhlasem Motor Music, Berlin

LOSE YOURSELF

Look, if you had one shot
Or one opportunity
To seize everything you ever wanted
In one moment
Would you capture it or just let it slip?
Yo, his palms are sweaty, knees weak
Arms are heavy, there´s vomit on his
Sweater already, mom´s spaghetti, he´s nervous
But on the surface he looks calm and ready
To drop bombs, but he keeps on forgettin´
What he wrote down, the whole crowd goes
So loud, he opens his mouth, but the words
Won´t come out, he´s chokin´, how?
Everybody´s jokin´ now, the clock´s run out
Time´s up over – blaow!
Snap back to reality
Oh there goes gravity, oh,
There goes Rabbit
He choked, he´s so mad
But we won´t give up that easy, nope
He won´t have it
He knows his whole back´s to these ropes
It doesn´t matter, he´s dope
He knows that, but he´s broke, he´s so stacked
That he knows when he goes back to his
Mobile home, that´s when it´s back to the lab
Again, yo, this whole rap shit
He better go capture this moment and
Hope it doesn´t pass him
Chorus (2x):
You better lose yourself in the music
The moment you own it
You better never let it go, oh
You only get one shot
Do not miss your chance to blow
Cuz opportunity
Comes once in your lifetime, yo
You better
The soul´s escaping through this hole that´s gaping
This world is mine for the taking
Make me king as we move
Toward a new world order a normal life is borin?
But superstardom´s close to post-mortem
It only grows harder, only grows hotter
He blows us all over these hoes is all on him
Coast to coast shows he´s known
As the globetrotter, lonely roads got him
He knows he´s grown farther from home
He´s no father, he goes home and
Barely knows his own daughter
But hold your nose,
Cuz here goes the cold water
These hoes don´t want him no more
He´s cold product, they moved on
To the next schmo
Who flows he nose dove
And sold nada, so the soap opera is told
And unfolds, I suppose it´s old potna
But the beat goes on
Da da dum da dum da da
Chorus (2x)
You better
No more games, I´ma changed what you call rage
Tear this mothafuckin´ roof off
Like two dogs caged,
I was playin´ in the beginnin?
The mood all changed, I´ve been chewed up
And spit out and booed off stage
But I kept rhymin´ and stepped writin´ the next cypher
Best believe somebody´s payin´ the pied piper
All the pain inside
Amplified by the fact
That I can´t get by with my nine to five
And I can´t provide the right type of life for my family
Cuz man these goddamn food stamps
Don´t buy diapers
And it´s no movie, there´s no Mekhi Phifer
This is my life and these times are so hard
And it´s getting even harder
Tryin´ to feed and water my seed, plus
Teeter-totter caught up between bein´
A father and a prima donna
Baby mama drama´s screamin´ on
And too much for me to wanna
Stay in one spot, another damn or not
Has gotten me to the point, I´m like a snail
I´ve got to formulate a plot or
End up in jail or shot
Success is my only mothafuckin´ option
Failure´s not, mom, I love you
But this trailor´s got to go
I cannot grow old in Salem´s lot
So here I go, it´s my shot
Feet fail me not cuz maybe
The only opportunity that I got
Chorus (2x)
You better
You can do anything you set your mind to, man

ROZPUS SE

Hele, kdybys měl jedinou šanci
Nebo jedinou možnost
Vzít si všechno, co jsi kdy chtěl
V jedinej okamžik
Hmát bys po tom, nebo bys to nechal plavat?
Jo, ruce se mu potí, kolena podklesávaj
Paže má těžký, zvratky na
Svetru, máminy špagety, je nervní
Ale navenek vypadá klidnej a připravenej
Hodit bombu, ale nezapomíná
Co napsal, protože dav dělal
Hroznej randál, otevírá pusu, ale slova
Nevycházej, skoro se dusí, co?
Všichni vtipkujou, čas běží
A potom je po všem - bloaw?
Padni nohama na zem
Tady působí zemská přitažlivost,
A přichází Rabbit
Znovu se dusí, šílí
Ale nechce to vzdát tak snadno, to ne
Nenechá to bejt
Ví, že stojí zády ke zdi
Je to jedno, stejně je nadopovanej
Ví to, ale je na dně, je v rauši
Takže ví, že až se vrátí do svýho
Karavanu, musí zpátky do práce
Znovu, jo, k tomu hroznýmu rapu
Raděj by se měl chopit šance a
Doufat, že mu vyjde
Refrén (2x):
Raději se rozpusť v muzice
Když ji máš
Raději bys ji neměl nechat plavat, oh
Máš jen jednu naději
Nepromarni svou šanci
Protože příležitost
Přichází v životě jen jednou, yo
Takže bys měl raději
Duše uniká tou široce otevřenou dírou
Tenhle svět mi patří
Korunuje mě za krále,
Usilujeme o novej světovej řád
Obyčejnej život je nudnej
Bejt hvězdou znamená bejt nesmrtelnej
Bude to čím dál tvrdší, čím dál žhavější
Omámí nás, holky se na něj lepěj
Dává show po celý zemi, je známej
Jak světoběžník, osamělý ulice ho ničej
Ví, že je daleko od domova
Není dobrej otec, když se vrátí domů
Skoro svou dceru nepozná
A nyní se držte, přijde studená sprška
Holky už o něj nestojej
Je prošlý zboží, táhnou dál
K dalšímu žhavými chlápkovi,
Co padne na čumák
A je hotovej, tak končí červený knihovny
Myslím, že to je vobehraná písnička
Ale beat pokračuje
Da da dum da dum da da
Refrén (2x)
Takže bys měl raději
Už žádný hry, už toho mám dost
Strhávám tu podělanou střechu
Jako dva psi zavřený v kleci,
Jsem ze začátku hrál tu hru
Ale už nemám náladu, jsem vyflusanej
A profláknutej a vypískanej z jeviště
Ale rýmoval jsem dál a psal další slova
Toho krysaře z Harlemu asi taky někdo podplatil
Všechnu tu bolest, co je ve mně
Ještě zesílila skutečnost
Že nemůžu dělat obyčejnou práci
A nedokážu svý rodině nic nabídnout
Protože za ty podělaný známky na jídlo
Nejdou koupit plínky
A to není film s Mekhim Phiferem
Je to můj život a ty doby jsou tak zlý
A je to čím dál horší
Musím jíst a obstarat svou rodinu, a navíc
Se ta malá potácí mezi
Otcem a primadonou
Matka dítěte pořád řve
A to je na mě moc, už tu
Nechci zůstat, je mi jedno, co se stane
Dospěl jsem k okamžiku, že jsem jako šnek
Musím si udělat plán nebo
Skončím za mřížema nebo mě zastřelej
Úspěch je moje jediná zatracená šance
Selhání ne, mami, mám tě rád
Ale ten karavan musí zmizet
Nechci zestárnout v tý díře Salemu
Teď přichází moje šance
No tak, nohy, nenechte mě ve štychu, protože
Tohle je možná moje poslední příležitost
Refrén (2x)
Takže bys měl raději
Dosáhneš všechno, pro co se rozhodneš

Pro milovníky muziky

8. listopadu 2008 v 19:48 videoklipy
Od každého žándru tady budou dva kousky
Rock:D
Pop:


Rap

Akon

8. listopadu 2008 v 15:54 Překlady písňí

AKON: LONELY

Text a hudba: B. Vinton, G. Allen, A. Thiam C Feather Music (BMI), Byefall Music/Famous Music Publishing (ASCAP) - Copyright Control

LONELY

Lonely im so lonely,
I have nobody,
To call my owwnnn
Im so lonely, im mr. Lonely
I have nobody,
To call my owwnnn
Im so lonely,
Yo this one here goes out to all my playas out there ya kno got to have one good girl whose always been there like ya
Kno took all the bullshit then one day she cant take it no more and decides to leave
I woke up in the middle of the night and I noticed my girl wasn't by my side, coulda sworn I was dreamin, for her I was
Feenin, so I hadda take a little ride, back tracking ova these few years, tryna figure out wat I do to make it go bad, cuz
Ever since my girl left me, my whole life came crashin
Im so lonely (so lonely),
Im mr. Lonely (mr. Lonely)
I have nobody (I have nobody)
To call my own (to call my own) girl
Im so lonely (so lonely)
Im mr. Lonely (mr. Lonely)
I have nobody (I have nobody)
To call my own (to call my own) girl
Cant belive I hadda girl like you and I just let you walk right outta my life, after all I put u thru u still stuck
Around and stayed by my side, what really hurt me is I broke ur heart, baby you were a good girl and I had no right, I
Really wanna make things right, cuz without u in my life girl
Im so lonely (so lonely)
Im mr. Lonely (mr. Lonely)
I have nobody (I have nobody to call my own)
To call my own (to call my own) girl
Im so lonely (so lonely)
Im mr. Lonely (mr. Lonely)
I have nobody (I have nobody)
To call my own (to call my own) girl
Been all about the world ain't neva met a girl that can take the things that you been through
Never thought the day would come where you would get up and run and I would be out chasing u
Cuz aint nowhere in the globe id rather be, aint noone in the globe id rather see then the girl of my dreams that made me
Be so happy but now so lonely
So lonely (so lonely)
Im mr. Lonely (mr. Lonely)
I have nobody (I have nobody)
To call my own (to call my own)
Im so lonely (so lonely)
Im mr. Lonely (mr. Lonely)
I have nobody (I have nobody)
To call my own (to call my own) girrll
Never thought that id be alone, I didnt hope you'd be gone this long, I jus want u to call my phone, so stop playing girl and
Come on home (come on home), baby girl I didn't mean to shout, I want me and you to work it out, I never wished Id ever
Hurt my baby, and its drivin me crazy cuz...
Im so lonely (so lonely)
Im mr. Lonely (mr. Lonely)
I have nobody (I have nobody)
To call my own (to call my own)
Im so lonely (so lonely)
Im mr. Lonely (mr. Lonely)
I have nobody (I have nobody)
To call my own (to call my own) girll
Lonely, so lonely
So lonely, (so lonely),
Mr. Lonely, so lonely
So lonely, so lonely, (so lonely), Mr. Lonely
OSAMĚLÝ
Osamělý, jsem pan Osamělý, nikoho nemám
Jsem sám. Jsem tak osamělý
Jsem pan Osamělý, nikoho nemám
Jsem sám. Jsem osamělý
Jo, to tady
Je pro všechny ty chlápky tam venku, člověče, víš
Co našli tu pravou holku
Takovou, která tu je pořád pro ně
Snese každou sviňárnu
Potom už to jednoho dne nevydrží
A rozhodne se odejít
Yeah! Probudil jsem se uprostřed noci
A zjistil jsem, že
Moje holka už není vedle mě
Mohl bych přísahat, že
Jsem snil
Toužil jsem po ní
Takže jsem musel
Podniknout
Malý výlet časem zpátky do těch pár let
Pokusil jsem se zjistit
Co jsem provedl, že to dopadlo tak špatně
Protože, co mě opustila moje holka
Se celý můj život zhroutil
Refrén (2x)
Nemůžu uvěřit, že
Jsem měl holku, jako jsi ty
A nechal tě prostě odejít
Ze svýho života
Po všem, co jsem ti udělal
Jsi přesto
Při mě stála
Je mi skutečně hrozně líto, že
Jsem ti zlomil srdce, baby
Jsi hodné děvče
A neměl jsem na to právo
Skutečně chci dělat věci pořádně
Protože bez tebe v mým životě, děvče...
Refrén (2x)
Procestoval jsem celý svět
A nesetkal jsem se s holkou
Která zvládne tolik věcí, jako ty
Nikdy jsem si nemyslel, že přijde den
Kdy vstaneš a utečeš
A já poběžím za tebou
Protože bych nechtěl být na žádným místě země raději
A nikoho na celé zemi bych neviděl raději
Než holku svých snů, která mě dokázala
Učinit tak šťastným a teď tak osamělým
Refrén (2x)
Nikdy jsem si nemyslel, že
Budu tak osamělý (budu osamělý)
Nemyslel jsem si, že
Tak dlouho zůstaneš pryč
Chtěl bych, abys mi zavolala
Tak už si přestaň hrát, děvče, a
A přijď ke mně domů (přijď domů)
Baby, děvče, nechtěl jsem na tebe křičet
Chci, abychom to zvládli (zvládli)
Nikdy jsem nechtěl
Ublížit svojí baby (ublížit svojíu baby)
A šílím, protože...
Refrén (3x)

Afroman

8. listopadu 2008 v 15:52 Překlady písňí

AFROMAN: BECAUSE I GOT HIGH

afroman_because_i_got_high.jpgHudba & text: Joseph Foreman © 2001 UNIVERSAL MUSIC CORPORATION, Práva pro Německo: UNIVERSAL MUSIC PUBLISHING GMBH

BECAUSE I GOT HIGH


I was gonna clean my room
Until I got high
I was gonna get up and find the broom
But then I got high
My room is still messed up
And I know why
Cause I got high (3x)
I was gonna go to class
Before I got high
I coulda cheated and I coulda passed
But I got high
I am taking it next semester
And I know why
Cause I got high (3x)
I was gonna go to court
Before I got high
I was gonna pay my child support
But then I got high
They took my whole paycheck
And I know why
Cause I got high (3x)
I wasn´t gonna run from the cops
But I was high
I was gonna pull right over and stop
But I was high
Now I am a paraplegic
And I know why
Because I got high (3x)
I was gonna make love to you
But then I got high
I was gonna eat yo pussy too
But then I got high
Now I´m jacking off
And I know why
Cause I got high (3x)
I messed up my entire life
Because I got high
I lost my kids and wife
Because I got high
Now I´m sleeping on the sidewalk
And I know why
Cause I got high (3x)
I must stop singing this song
Because I´m high
I´m singing this whole thing wrong
Because I´m high
And if I don´t sell one copy
I know why
Cause I´m high (3x)

PROTOŽE JSEM SE DOSTAL DO RAUŠE

Chtěl jsem si uklidit pokoj
Jenže jsem se dostal do rauše
Chtěl jsem vstát a přinést si koště
Ale potom jsem se dostal do rauše
V mým pokoji to pořád vypadá jako v chlívku
A vím proč
Protože jsem se dostal do rauše (3x)
Chtěl jsem jít do školy
Než jsem se dostal do rauše
Mohl bych se vymluvit a nějak prolézt
Ale dostal jsem se do rauše
Pokusím se o to v dalším semestru
A vím proč
Protože jsem se dostal do rauše (3x)
Chtěl jsem jít k soudu
Než jsem se dostal do rauše
Chtěl jsem zaplatit alimenty na svý děti
Ale potom jsem se dostal do rauše
Zabavili mi celou výplatu
A vím proč
Protože jsem se dostal do rauše (3x)
Nechtěl jsem utíkat před poldy
Ale byl jsem v rauši
Chtěl jsem tam zajet a zastavit
Ale byl jsem v rauši
Teď jsem úplně ochromenej
A vím proč
Protože jsem se dostal do rauše (3x)
Chtěl jsem se s tebou milovat
Ale potom jsem se dostal do rauše
Chtěl jsem políbit tvou kočičku
Ale potom jsem se dostal do rauše
Teď onanuju
A vím proč
Protože jsem se dostal do rauše (3x)
Propásl jsem celej život
Protože jsem se dostal do rauše
Ztratil jsem děti a ženu
Protože jsem se dostal do rauše
Teď spím na chodníku
A vím proč
Protože jsem se dostal do rauše (3x)
Musím přestat zpívat tenhle song
Protože jsem v rauši
Zpívám ho celej špatně
Protože jsem v rauši
A pokud neprodám ani jedno cédéčko
Tak vím proč
Protože jsem se dostal do rauše (3x)

Překlad 50cen Candy shop

8. listopadu 2008 v 15:49 Překlady písňí

CANDY SHOP


Yeah...
Uh huh
So seductive
I'll take you to the candy shop
I'll let you lick the lollypop
Go 'head girl don't you stop
Keep going 'til you hit the spot
I'll take you to the candy shop
Boy one taste of what I got
I'll have you spending all you got
Keep going 'til you hit the spot
You can have it your way, how do you want it
You gon' back that thing up, or should i push up on it
Temperature rising, okay, lets go to the next level
Dance floor jam packed, hot as a teakettle
I break it down for you now, baby its simple
If you be a nympho, I'll be a nympho
In the hotel, or in the back of the rental
On the beach or in the park, just whatever you into
Got the magic stick, I'm the love doctor
Have you friends teaching you 'bout how sprung I got ya
Wanna show me how you work it baby, no problem get on top
Then get your bounce around, like a little rider
I'm season's fit when it come to this shit
After you work up a sweat you can play with this stick
I'm trying to explain baby the best way I can
I melt in your mouth girl, not in your hands (ha ha)
Girl what we do (what we do)
And where we do (and where we do)
The things we do (things we do)
Are just between me and you (oh yeah)
Give it to me baby, nice and slow
Climb on top, ride like you in a rodeo
You aint never heard a sound like this before
Cause I aint never put it down like this
Soon as I come through the door, she get to pulling on my zipper
It's like it's a race who can get undressed quicker
Isn't it ironic how erotic it is to watch you in thongs
Had me thinking 'bout that ass after I'm gone
I touch the right spot at the right time
lights on or lights off she like it from behind
So seductive you should see the way she whine
Her hips so slow mo' on the floor when we grind
Long as she aint stopping, homie I aint stopping
Triple wet with sweat, man its on and popping
All my champagne campaign, bottle after bottle, its on
And we gon' sip the heavy bubble, now every bottle is gone

CUKRÁRNA
Tak svůdná
Refrén:
Vezmu tě do cukrárny
Dovolím ti lízat lízátko
Dělej, děvče, nepřestávej
Dělej, než dosáhneš ten správnej bod
Vězmu tě do cukrárny
Vyzkoušej si, chlapče, co to mám
Přiměju tě, abys mi dal všechno, co máš
Dělej, než dosáhneš ten správnej bod
Udělej to po svým, jak to chceš?
Můžeme to dělat zezadu nebo zepředu
Teplota stoupá, fajn, přejdeme na vyšší úroveň
Parket je přecpanej, horkej jako čajová konvice
Vysvětlím ti to, baby, je to snadný
Když budeš za nymfomanku, budu za nymfomana
V hotelu nebo na zadním sedadle pronajatýho auta
Na pláži nebo v parku, jak si budeš přát
Mám kouzelnou hůlku, jsem doktor lásky
Tvoji kámoši si z toho utahujou, že
Ses do mě tak zabouchla
Nechceš mi ukázat, baby, jak to máš ráda, žádnej problém
Vyskoč si nahoru a začni se pohybovat jako pomalej jezdec
Jsem zkušenej profík, když jde o tuhle věc
Když se pořádně zapotíš
Můžeš si zahrát s kouzelnou hůlkou
Snažím se ti to, baby, vysvětlit co možná nejlíp
Roztávám v tvých ústech, děvče, ne v tvých rukou (haha)
Refrén
Děvče, co děláme (co děláme)
A kde to děláme (a kde to děláme)
Věci, co děláme (věci, co děláme)
Jsou jen mezi náma dvěma (oh eyah)
Dej mi to, baby, hezky a pomalu
Vystoupej nahoru, jeď jako na rodeu
Takovej zvuk jsi ještě nikdy neslyšela
Protože jsem to ještě nikdy takhle nenapsal
Jakmile projdu dveřma
Začne se mi rozepínat zip
Je to jako závod, kdo se svlíkne rychlejc
Není to ironie, jak eroticky vypadají v tangách
Ten zadeček mi prostě nejde z hlavy
Dotkl jsem se toho správnýho bodu v ten správej čas
S rozsvíceným nebo zhasnutým světlem, má to ráda zezadu
Tak svůdně, měl bys vidět, jak se pohybuje
Její boky krouží na zemi
Když jdem na věc
Dokud nepřestane, kámo, nepřestanu ani já
Jsem celej zpocenej z celý tý záležitosti
Objednávám jednu lahev šampáňa za druhou
A vypijeme je do poslední kapky

Lewis Hemilton

8. listopadu 2008 v 14:53 sport
Lewis Hemilton.Narodil se 7 ledna 1985 ve Velké Británii a je mistr světa a minulí rok taky mohl vyhrát ,ale porazil ho Raikonen:(
Lewis chodí ze zpěvačkou ze skupiny Pussycat dolls Nicol Scherzinger.Lewis jezdí za tým Mecleren a je to nejlepší na světě jako jezdec formule 1 .